153 In verband met de tijdelijke benoeming van de drie studenten aan de Polytechnische School ter assistentie hij het verrichten der waarnemingen gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus, werden de werkzaamheden zoo geregeld, dat de metingen in die maanden plaats vonden en de over blijvende tijd in de maanden Mei, Juni en September voor de verkenningen werd besteed. Een ploeg samengesteld uit de landmeters Bin gen en Kwisthout zette de in het vorig jaar gestaakte verkenning van het zuidelijk gedeelte van Limburg voort en kwam daarmede ongeveer gereed. De heuvel achtige gesteldheid van dit terrein maakt hier vele punten van den eersten rang, zoowel terrein- als torenpunten noodig. Na afloop van deze verkenningen werden er twee ploegen gevormd, bestaande de eene uit den landmeter Bingen en den student van der Veen, de andere uit den landmeter Kwisthout en den student Kempees, die van 15 Juni tot ultimo Augustus de metingen volbrachten op de stations: Meijel, Griendtsveen, Deurne, Asten, de Pan, Weert, Looserheide, Stram- proy, Thorn, Heithuizen, Helden, Sevenum, Klifsberg, Echt, Buchten, Koningsbosch en voor een gedeelte op het station Sittard. Op deze stations zijn tevens de noodige centreeringsmetingen gedaan. Bovendien werden nog centreeringsmetingen volbracht te Boschheide, Malbeek, Zwarten berg, Montfortsche berg, Kiekberg, Stippelberg en Nederweert. In het oosten van Gelderland en Overijssel werd de verkenning in noordelijke richting voortgezet door den ingenieur Bijl, die in de maanden Juni, Juli en Augustus voor het doen der metingen werd geassisteerd dooi den student de Ronde Bresser. Door deze ploeg werden de hoekmetingen voltooid en de noodige centreeringsmetingen verricht op de stations: Varsseveld, Aalten, Winters wijk, Meddehosche veld, Zieuwent, Groenlo, Ruurlo en Hengelo (Gelder land!, terwijl te Kranenburg en Steenderen nog centreeringsmetingen werden uitgevoerd. De inrichtingen, noodig voor de opstelling der instrumenten en voor de aanwijzing der driehoekspunten, welke niet op gebouwen gelegen zijn, werden in den loop van den zomer gemaakt en de torens na voleindiging der waarnemingen weer in hun vorigen staat gebracht. De waarnemingspijlers met steigers en zonnetenten, welke voor de primaire metingen op de torens te Peer, Tongeren, Sambeek en Winters wijk gebouwd waren, werden afgebroken en de torens in hun vorigen staat hersteld. Bovendien zijn het signaal Flierenberg en de pyramide Molenberg gesloopt, daar zij voor de secundaire metingen niet meer noodig zijn. De berekening van de secundaire driehoeksmeting wordt zooveel moge lijk voortgezet.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 154