Nieuwe Geodetische en Kultuurtechnische Literatuur. J. v. d. Br eggen. Grondwater. Mededeelingen, voorkomende in de «Ingenieur» van 3 Mei 1902 No. 18, ontleend aan: Hygiene des Bodensvan Prof. J. v. Fodor. Eckert. Die Kataster-Vermessung der Vereinigten Staaten von Nord-Amerika. Een belangwekkende verhandeling, die oorspronkelijk verscheen in de «Mittheilungen des Würthemhergischen Geometer-Vereins,» waaruit zij werd overgenomen in Heft 4, - 15 Mai 1902 - van het «Zeit- schrift des Rheinisch-Westfalischen Landmesser-Vereins.» Firmin Fanard. La photogrammétrie. Etude qui a paru dans les „Annales des travaux publics." Deze studie, waarmede kennis te maken aanbeveling verdient, is overgedrukt in de afl. 3-4, MaartApril, van het «Bulletin de la Société Beige de Géomètres a Anvers.» Onze Belgische ambtgenooten verklaarden zich, in hunne maande- lijksche bijeenkomst van den 6en Februari 1.1., eenstemmig, voor de toepassing dezer methode van opneming in de praktijk. Prof. Huberti, hoogleeraar aan de Universiteit te Brussel, die zijn beste krachten inspant om de photogrammetrie onder de ver schillende stelsels van terreinopneming burgerrecht te verschaffen, zal bereidwillig een aantal, door het Bestuur der Belgische Vereeni- ging aan te wijzen landmeters, met de beoefening dezer nog immer nagenoeg nieuwe wetenschap vertrouwd maken. A. Stampfer. Prof. Theoretische und practische Anleitung zum Nivellieren, Zehnte Auflage, umgearbeitet van prof. E. Dolezal. Mit 86 Textfiguren. Umfang 308 Seiten gr. 8°. Im Verlage van Carl Gerold's Sohn. Wien I. Barbaragasse 2. Preis broschiert Mk. 6.—, in Original-Leinwanclband Mk. 7.50. Iniialt. Erster Abschnitt. Begriff des Nivellierens und Höhen- messens, scheinbarer und wahrer Horizont, Refraction. Zweiter Abschnitt. Hilfsmittel zum Vertical- und Horizontalstellen sowie zum Visieren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 159