Inhoud van Jaargang XVIII. Bladz. Dwaalbegrippen op kadastraal gebied door I. Boer Hz. (Bespreking van een verhandeling van Mr. I. Henri Hijmans over «het verband tusschen grondboek en kadaster in Duitschland»)1 Het opbergen en de bewaring van het kadastraal archief door J. J. L. Teychiné c. s. (Repliek op de mededeelingen van W. Vruggink, jaarg. XVII, blz. 212) 30 Hetzelfde onderwerp (dupliek) door W. Vruggink109 Tweede Kamer, Slaatsbegrooting voor 1902 Hoofdstuk VII B (Voor- loopig Verslag, Memorie van Antwoord, Beraadslaging) 33 Eerste Kamer, idem, idem98 Traktementsregeling der landmeters door d. H64 Kadastrale aphorismen door J. Eekhof65 Onze «herdrukte» instructie door F. H. van der Linde van Sprank huizen 69 Papier en papieronderzoek II. Het papier onzer kadastrale archieven (vervolg). Het papierproefstation te Delft, door C. W. Hoffmann. 86 (Zie voor het eerste gedeelte dezer verhandeling jaarg. XVII blz. 137). Waterrechts-leggers door J. de K107 Boekbespreking (M. de Vos, het kadaster en de boekhouding op de hypotheken) door I. Boer Hz110 Kadastrale opmeting van perceelsgedeelten114 Een afscheid (Eervol ontslag van den landmeter C. A. Heijkoop) 117 De verdeeling der gemeene weiden van Hollum en Ballum op het eiland Ameland II. (slot). De technische werkzaamheden door E. Dijkstra119 (Het eerste gedeelte komt voor in jaarg. XVII blz. 65). Wiskundige opgave door E. A. J. H. Modderman128 Vastlegging van een trigonometrisch punt aan punten van een net van hoogere orde, of aan reeds bepaalde punten van het net van lagere orde, ter toelichting van de nieuwe voorschriften door J. W. ten Braak132 Vergoeding van reis- en verblijfkosten, van bureau- en teekenbehoeften en van instrumenten. (Request aan de Regeering) door het Bestuur. 141

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 265