Het opbergen en de bewaring van het kadastraal archief. Onder bovenstaanden titel komt in de zesde aflevering van jaar gang XVII van dit Tijdschrift een stukje voor van den heer W. Vruggink, dat wij meenen niet onbesproken te mogen laten. Ware uit de afbeelding en de noot op blz. 213 niet voor een ieder dadelijk op te maken, dat de toestand van het archief aan de bewaring Breda erg treurig moet zijn en den schrijver naar de pen heeft doen grijpen, wij zouden het zwijgen bewaren. Maar nu dit wel het geval is, en het artikel is geschreven onmiddellijk na het overlijden van den, in de noot genoemden, over de bewaringen 's-Hertogenbosch en Breda toezicht hebbenden hoofdambtenaar, en in het licht gegeven werd kort na de uitdiensttreding van den, voor het archief aansprakelijken, hypotheekbewaarder, meenen wij den lezers van het tijdschrift enkele inlichtingen te moeten geven, ter betere beoordeeling der waarde van genoemd stuk en ter voor koming van verkeerde gevolgtrekkingen. Wanneer men, strevende naar verbetering van te wraken toe standen, zich niet meer houdt aan het: laver son lintje sale en familiemaar, zooals door den heer V. is geschied, den ambtelijken weg verlaat, om openlijk aan te toonen de meest denkbare ver- waarloozing van bepaald aangeduide zaken in eigen vak, in de hoop daardoor de gewenschte verbetering te krijgen, dan doet men een zeer gewichtigen stap. Men begeeft zich dan op publiek terrein, waar ieder die wil de klachten kan hooren en het zijne ervan zal denken. Dit deed de heer V. door het plaatsen van zijn artikel in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, een orgaan, dat niet uitsluitend gelezen wordt door ambtenaren van het kadaster, maar ook door tal van belanghebbenden en belangstellenden, zoowel in het binnen- als buitenland. Wat zullen al die lezers wel denken en zeggen, wanneer zij nog onder den eersten indruk van het alarmgeroep zijn, wanneer zij, na lang turen op het ergerlijke prentje, hun blik hoofdschuddend hebben afgewend? Zij zullen waarschijnlijk aldus resumeeren;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 30