32 Waar is het, dat de opberging van sommige minuutplans te wenschen overlaat, maar waar is het ook, dat de wenschelijkheid der restauratie en betere opberging dier plans, niet door den heer Vruggink, maar door een ander in den afgeloopen zomer onder de aandacht van den hypotheekbewaarder is gebracht, waarop deze dadelijk bereid was, maatregelen tot verbetering voor te stellen. Maar ,,l' homme propose et Dieu dispose." Een doodelijke ziekte van den toenmaligen ingenieur-verificateur en het wegens langdurige ongesteldheid aangevraagde ontslag van den hypotheekbewaarder maakten, dat de verbeterings-voorstellen tijdelijk bleven rusten, niet voor goed, zooals uit het slot van dit artikel moge blijken. Van de hulpkaarten wordt geen kwaad gezegd. Wij kunnen dat ook niet. Van het veldwerk is de toestand bij uitstek gunstig. Natuurlijk zijn er onder die, in het veld hij weer en wind gemaakte, stukken, exemplaren, die er minder ooglijk uizien (zelfs van het jaar 1901) en andere, die door het gebruik geleden hebben, juist omdat het geen „blanco" papieren zijn. De opberging is zeer voldoende te noemen. Waar splitsing van portefeuilles en regelmatige opberging der veldwerken van vóór 1859 noodig was, is deze tijdens den ambtsduur van den vorigen ingenieur-verificateur uitgevoerd of voorgenomen. Alles wat hier is medegedeeld omtrent de minuutplans en veld werken wist de heer V. of kon hij onderzocht hebben, Er was dus geen enkele reden, om in zijn artikel het plaatselijke zoo op den voorgrond te stellen. Tegen brandgevaar wordt behoorlijk gewaakt, althans voor zooveel dit mogelijk is, zonder van het gebouw één groote brandkluis te maken. De nieuwe ingenieur-verificateur is kort na zijn infunctie treding met de onderwerpelijke zaak in kennis gesteld, zoodat wij mogen verwachten, dat een toestand, die algemeen genomen zeer bevredi gend is, in alle opzichten goed zal worden. De Landmeters van het Kadaster: J. J. L. Teijchiné. Breda, Januari 1902. A. C. Oosterman. H. D. Arentsen. W. Holthuizen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 32