34 Van andere zijde werd opgemerkt dat waar de uitvoering van meerbe- doelde wet inderdaad tot zulke ongelijkmatige en onbillijke schattingen leidt, dit het gevolg is van de door de aanneming van het amendement der Commissie van Rapporteurs in de wet gebrachte wijziging, volgens welke de voor landbouwgebruik bestemde gebouwen in hun geheelen omvang', alzoo ook wat het voor woning ingerichte gedeelte betreft, naar de gunstige bepalingen van art. 2 geschat worden. Van het naar het oordeel dezer leden juiste stelsel is toen afgeweken en de nadeelige ge volgen daarvan doen zich thans gevoelen. Hoe daaraan bij de wet tot vaststelling van het percentage der heffing zou zijn tegemoet te komen, was hun niet duidelijk. Overigens werd er door sommigen op gewezen dat geenszins overal de toepassing der wet zulke abnormale uitkomsten heeft opgeleverd. Naar zij meenden te weten zijn in verschillende deelen des lands bevredigende resultaten verkregen. De vrees werd uitgesproken dat bij eene belastingheffing naar de uit komsten der thans verkregen schattingen de baten uit de opcenten op de belasting op de gebouwde eigendommen voor vele plattelandsgemeenten aanzienlijke zullen verminderen, hetgeen door deze gemeenten te meer gevoeld zal worden, waar die opcenten voor een groot deel door uitwo nende eigenaaren worden opgebracht. 9. Kadaster. Onder verwijziging naar het vroeger ter zake opge merkte (2) werd opnieuw door sommige leden aangedrongen op het toe kennen van bewijskracht aan het kadaster voor zooveel betreft de grenzen der perceelen, in verband met het contradictoir vaststellen dier grenzen. Zij wezen ook op de beslissing in de laatste algemeene vergadering der notarieele vereeniging, omtrent dit ontwerp genomen. Gaarne vernamen zij 's Ministers gevoelen omtrent deze belangrijke aangelegenheid. ARTIKELEN. VIde Afdeeling. Op nieuw werd geklaagd over onnauwkeurige bijhouding van de kadas trale kaarten, die tegen betaling ter inzage liggen van het publiek. Er C) Yoorloopige Verslagen der begrootingen voor 1896 17), 1898 9) en 1899 9), Handelingen der Tweede Kamer 1895/96 bladz. 654 en 666; 1897/98 bladz. 534, 535, 540, 541,545, 546; Handelingen der Eerste Kamer 1897/98, bladz. 205, 207 en 210.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 34