38 Voor zoover bekend, worden de namen van straten of pleinen steeds op de kaarten vermeld, hoewel daarvoor geen bijzonder voorschrift beslaat. Wordt den ondergeteekende medegedeeld in welke stedelijke gemeenten de aangewezen onvolledigheid is opgemerkt, dan zal hij gaarne redres doen aanbrengen. Art. 38, lüt. 9. Bij de in 1898 ontworpen regeling van de traktementen der teekenaars van het kadaster is rekening gehouden met de regeling van de trakte menten der overige ambtenaren van het kadaster. De landmeters van het kadaster bereiken het maximum van hun trak tement na .30 jaren dienst, en daar zij gemiddeld op 23-jarigen leeftijd landmeter worden, kunnen zij gemiddeld op 53-jarigen leeftijd dat maxi mum bereikt hebben. De boekhouders van het kadaster, die na afgelegd examen uit de teeke naars worden gekozen, en die gemiddeld 30 jaren oud zijn als zij boek houder worden, bereiken het maximum van hun traktement na 27 jaren dienst als boekhouder en zijn dus dan gemiddeld 57 jaren oud. De teekenaars, die bij hun in dienst treden gewoonlijk 20 jaren oud zijn, bereiken het maximum van hun traktement na 36 jaren dienst als teekenaar en zijn dus dan gemiddeld 56 jaren oud, dus gemiddeld een jaar jonger dan de boekhouders en drie jaren ouder dan de landmeters, als deze het maximum van hun traktement zullen bereikt hebben. Wanneer gevolg werd gegeven aan den wensch om aan de teekenaars om de drie jaren in plaats van om de vier jaren 100 traktementsverhooging toe te kennen, zouden zij het maximum op veel vroeger leeftijd bereiken dan de landmeters en de boekhouders. Snellere traktementsverhoogingen ook aan die ambtenaren zouden niet kunnen worden geweigerd. De ondergeteekende is niet geneigd om het verband, dat nu tusscheri de traktementsregeling van de verschillende ambtenaren van het kadaster bestaat, te verbreken. Ook kan hij geen termen vinden om aan de bestaande teekenaars, die voor een groot deel op lateren leeftijd dan 20 jaren in vasten dienst zijn gekomen, snellere traktementsverhoogingen toe te kennen; toen zij werden aangesteld hadden zij niet het minste vooruitzicht ooit Rijksambtenaar te worden, terwijl hun geen periodieke traktementsverhoogingen werden toe gekend en dit traktement nimmer boven de ƒ1200 kon stijgen. Thans zijn zij Rijksambtenaar, in het genot van periodieke traktementsverhoogingen, teiwijl hun traktement tot ƒ1500 kan klimmen. Waarlijk, zij hebben Vergelijk: «Traktementsregeling der landmeters,» bldz. 64,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 38