Nieuwe Geodetische en Kultuurtechnische Literatuur A. Baule. Prof. Dr. Lehrbuch der Vennessungskunde. Zweite erwei- terte und umgearbeitete Auflage, Mit 280 Figuren im Text. Leipzig und Berlin 1901. Druck und Verlag von B. G, Teubner. Preis 9 Mark. Aan de eerste uitgave van dit werk die in de bibliotheek onzer Vereeniging voorkomt, werd door de leden zooveel belangstellende aandacht geschonken, dat zij ongetwijfeld met instemming zullen vernemen, dat door aanschaffing ten behoeve onzer boekerij de ge legenheid voor hen openstaat, om ook met den nieuwen druk kennis te maken. Die Königlich Preussische Landestriangulation. Hauptdreiecke. Elfter Theil. A. Das pfalzische Dreiecksnetz. B. Die Elsass-Loth- ringische Dreieckskette und das Basisnetz bei Oberhergheim. C. Der französische Anschluss. Gemessen und bearbeitet von der trigonometrischen Abtheilung der Landesaufnahme. Mit einem Anhang, 12 Skizzen, einer Uebersichtstafel und einem Ueber- sichtsblatt. Elegant kartonirt. 4°. 268 S. Berlin 1901. Im Selbstverlag. Zu beziehen durch die Hofbuchhandlung von Mittler Sohn. Kochstrasse. 68/71. Met dit elfde deel is het werk: «Die Königlich Preussische Landestriangulation, Hauptdreiecke", voltooid. Daarmede is een arbeid, die in 1832 werd begonnen en waaraan de namen: Bessel, Baeyer, von Morozowicz, Schreiber, Morsbach en von Schmidt onverbreekbaar verbonden zijn, ten einde gebracht. De werkzaamheden waarvan de resultaten thans worden openbaar gemaakt, zijn uitgevoerd in de jaren 187677 en 189699; de driehoeksmeting van het Bijksland stamt uit de periode 187677, zij bleef voorloopig buiten eenig verband met de in die dagen over Pruisen van het oosten naar het westen voortschrijdende primaire

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 66