ONZE „HERDRUKTE" INSTRUCTIE. De algemeene instructie van 1877 voor de ambtenaren van het kadaster heeft met het leven afgedaan, voortaan spreken wij van haar nog slechts als van de oude I. K.op 1 Januari 1901 ver drongen door een veel minder lijvige verzameling voorschriften, heeft zij haar 25-jarig jubilé niet mogen vieren. Met genoegen bemerkten wij dat de nieuwe spelling haar joyeuse entrée in onze kadastrale wetgeving mocht maken't werd trouwens tijd, wijl wij reeds aan den vooravond staan van de invoering eener op nieuw vereenvoudigde (Kollewijnsche) orthographie. De verschijning van de zoogenaamd herdrukte, doch feitelijk her ziene instructie, zal de gemoederen wel niet zoo hevig in beweging gebracht hebben als indertijd die van hare voorgangster. Toch zijn eenige wijzigingen en aanvullingen aangebracht wel de moeite waard om daarop de aandacht te vestigen. De eerste afwijking treffen wij aan in art. 12, waarvan zijn vervallen de slotwoorden: „Die het lidmaatschap van den Gemeen teraad of van de Provinciale Staten aanneemt, zonder machtiging van den Minister, wordt eveneens geacht als ambtenaar van het kadaster zijn ontslag te hebben gevraagd." Dat de klassen voor de landmeters zijn opgeheven wordt ons herinnerd door art. 13, waar uit het laatste lid zijn weggelaten de woorden: „en bij bevordering in eene hoogere klasse." Aan art. 17 is een nieuw lid toegevoegd v'aaruit wij leeren, dat op aanvragen om verlof van bewaarders, de ingenieur-verifica teur moet w'orden gehoord en dat deze van de beschikkingen op die aanvragen genomen, mededeeling zal ontvangen. Uit het 2e lid van art. 21 blijkt, dat de ingenieur-verificateur voortaan pas uiterlijk vóór 24 Februari de staten van personeele beschrijving aan den Minister behoeft terug te zenden. Vier nieuwe alinea's zijn aan dit artikel toegevoegd die vre reeds kennen uit de Min. lies. van 4 Nov. 1895 n". 48 Beg.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 69