70 Art. 2 2 werd verrijkt met het voorschrift, dat ingeval van ver plaatsing naar eene andere divisie ook de goedgekeurde staten van kosten van dienstreizen n°. 130 en eene opgave van het op die kosten genoten voorschot moeten worden verzonden. Bij art. 35 wordt gebroken met het voorschrift om de dienst brieven onder kruisband te verzenden, voortaan is de verzending in enveloppe ook geoorloofd, als de omslag maar in den linker bovenhoek wordt voorzien van het woord dienstmet daaronder het eigenhandig contraseign van den ambtenaar die den brief verzendt. Onderscheid in de verzending van dienstbrieven, naarmate zij al of niet aan briefport zijn onderworpen, wordt niet meer gemaakt, waardoor art. 3G overbodig werd. I-Iet slotartikel van Hoofdstuk I heeft een aanvulling gekregen; de landmeter mag voortaan in plaats van een meetketting van 10 of 20 meter ook in zijn bezit hebben een meetveer van een dier lengten. En nu onze eerste opmerking: was het niet beter geweest voor te schrijven het bezit van twee meetveeren of kettingen, één van 10 en één van 20 meter? Onder Hoofdstuk II 1, „werkzaamheden tot instandhouding van het kadaster, kunstmatig gedeelte", is allereerst gewijzigd art. 3 8 {oud 39); de bepaling dat de bewaarder aan den ingenieur- verificateur ten aanzien van de regeling van den dienst zoodanige voorstellen kan doen, als hij in 't belang van den dienst noodig acht, is niet meer van deze wereld. Zij ruste in vrede. In een nieuw art. 3 9 is opgenomen, dat de veldopnemingen na 20 October moeten worden voortgezet, voor zoover de bijwerking- der plans dit toelaat en dat de metingstukken, voor zoover dit in verband met de afsluiting der kadastrale leggers mogelijk is, nog voor het loopende jaar moeten worden toegepast en als dat niet meer kan, voor de toepassing in het volgende dienstjaar moeten worden ingericht. Een beslist voorschrift, naar 't ons voorkomt, voor een facultatief reeds overal gevolgde handelwijze. Belangrijk gewijzigd is art. 45. In de eerste plaats zij er de aandacht op gevestigd, dat geschrapt is de bepaling, dat in sommige gevallen van de opmetingen door de ambtenaren van den water staat verricht, mag worden gebruik gemaakt en in de tweede plaats,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1902 | | pagina 70