130 niet van plaats was veranderd. Dit is echter voldoende voor het recon- strueeren van het driehoekspunt. Maatregelen werden genomen voor het behoud der nog aanwezige merken, voor het geval tot eene restauratie van den toren wordt overgegaan. Den 5den Mei vertrok de ingenieur Wildeboer naar het driehoekspunt Ueisen om de aanwezige heliotroopstelling bruikbaar te maken voor de metingen te Sleenvervolgens naar Sleen, om den ingenieur Canters bij den aanvang der metingen op dit station behulpzaam te zijn en die metingen bij te wonen. Voorts werden de stations bezocht welke deel uitmaken van de noorde lijke aansluiting aan Pruisen, voor zoover die stations bij de uitvoering der metingen in 1902 in aanmerking zouden kunnen komen, met name Groningen, Gieten, Uithuizermeden, Hornhuizen en Finsterwolde. Op laatstgenoemd station werd eene heliotroopinrichting, met steiger in de spits, gemaakt ten behoeve der metingen in Gieten De onderhandelingen over het gebruik van een terrein op den Boschberg werden weder hervat, doch leverden nog geen resultaat op, daar door den vertegenwoordiger der eigenares geheel onaannemelijke voorwaarden werden gesteld. Berekeningen. Behalve hetgeen er noodig is voor de stationswijze veretleningen der waarnemingen, het berekenen van centreeringselementen en de herleiding tot centrum voor de excentrisch uitgevoerde metingen, werd gecijferd aan de vereffeningen van de waarnemingen ter bepaling van de tusschenpunten in groep I van het driehoeksnet Drukwerk. Het drukwerk voor de uitgave van het lste deel van de uitkomsten der hoekmetingen kwam grootendeels gereed. Dit deel zal weldra uitgegeven kunnen worden. Basismeting. Het verder onderzoek naar een terrein geschikt voor basismeting, leverde als resultaat, dat het mogelijk blijkt te zijn op de Garderbroeksche heide een basis van ongeveer 5100 meter te meten en dat deze basis door driehoeksmeting aangesloten kan worden aan de zijde Amersfoort-Rhenen van het hoofddriehoeksnet.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 130