131 Het terrein voor de vermoedelijk te meten basis werd tachymetrisch opgenomen en in kaart gebracht. Secundaire driehoeksmeting De terreinwerkzaamheden voor de secundaire driehoeksmeting worden voortgezet in aansluiting van die van het vorige jaar door drie ploegen. Twee dezer ploegen bestonden uit de landmeters Bingen enKwisthout tijdens de metingen voor het tijdvak 15 Juni1 September daarbij respec tievelijk geassisteerd door de studenten aan de Polytechnische School, Verwey en ten Bosch, die daartoe voor genoemden tijd aangesteld waren. De derde ploeg bestond uit den ingenieur Bijl en den voor één jaar bij de commissie gedefacheerden landmeter van den Indischen dienst Polderman. De heer Bingen begon zijne werkzaamheden met voortzetting van de verkenning van het terrein bewesten de gebroken lijn OssBeek—Heeze Nederweert, ten Zuiden begrensd door de Belgische grenzen. Door hem werden de metingen uitgevoerd op de stations Budel, Schaftsche heide, Heeze, Valkenswaard, Barrier, Lommei, Postelsche heide, Luiksgeste], Helmond I, Beek I, Woensel l en Steensel, op welke stations tevens de noodige centreeringsmetingen werden gedaan. Bovendien geschiedden nog centreeringsmetingen te Looserheide, de Pan, Mierlo en Borkel. De ploeg, bestaande uit de heeren Bijl en Polderman, ving hare werkzaamheden aan met de meting en centreering van het station Lochemer- berg, dat overeenkomstig de daartoe door eigenaren verleende vergunning in het begin van de maand Mei moest afgemeten worden Vervolgens werd de verkenning van het oostelijk gedeelte van Overijssel voortgezet en in westelijke richting vervolgd. Nog werden door deze ploeg de hoekmetingen verricht en de noodige centreeringsmetingen gedaan op de stations Borculo I, Neede I, Haaksbergen I, Bramerveld, Zendvelderveld, Bekken I, Wegdam en gedeeltelijk Kranen burg, terwijl bovendien centreeringsmetingen werden uitgevoerd te Medde- hosche veld, Delden I en Silvolde I. De heer Kwisthout voltooide dezen zomer de verkenning van Zuid-Limburg en de hoekmetingen op de navolgende stations: Sittard I, Berg, 't Schoor, Hoog-Kuil, Danekerberg, Lutterade I, Hobbelrade, Breukberg, Auversberg, Merkelbeek I, Bingelrade, Heksenburg, Hoofstad, Vreebosch en Rimburg, waar tevens de noodige centreeringsmetingen geschiedden. Nog voerde hij centreeringsmetingen uit te Ubagsberg I, Lichtenberg, Hommert, Schaaps- Dries en Grubben De inrichtingen, noodig voor de opstelling der instrumenten en voor de aanwijzing der driehoekspunten, welke niet op gebouwen gelegen zijn, werden in den loop van den zomer gemaakt en de torens na voleindiging der waarnemingen weer in hun vorigen staat teruggebracht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 131