147 Vereeniging een wetenschappelijk karakter dragen, of zal zij een zuivere ambtenaars-vereeniging zijn daarover moest in de aller eerste plaats worden beslist. De eerste schakels van den hechten keten die ons heden samen houdt, werden met veel moeite en onder groote inspanning ge smeed; een harde strijd werd gevoerd, aleer in den eersten zin de beslissing viel. Nog betreuren wij de voorvallen uit die dagen, wijl zij tot ver vreemding in onzen kring hebben geleid, en de samenwerking van allen zoozeer noodig is. De gevallen uitspraak echter, juichen wij nog altijd toe. Het verschil in meening bleek al aanstonds ter gelegenheid der samenkomst onze eerste Algemeene Vergadering op 2 en 3 November 1885 te Amsterdam gehouden. Wie zich nog eens nauwkeurig de feiten uit die dagen voor den geest wil voeren, neme kennis van hetgeen voorkomt in Jrg. II op bldz. 29 en 30; bij voortgezet onderzoek in dien ouden jaargang valt dan op, dat een verslag der Algemeene Vergadering, in 1886 te Amsterdam op den Kloveniersburgwal in het Gebouw voor den Werkenden Stand gehouden, ontbreekt; in de plaats daarvan trad in Jrg. II op bldz. 233 eene mededeeling van den Secretaris en op bldz. 236 en 237 een uiteenzetting van den toestand van de zijde der redactie, terwijl het eind der zaak is te vinden in Jrg. III op blz. 148, en in verband met wat d. t. p. is vermeld, op de bldz. 153 en 154. Te Arnhem werd op 5 September 1887, de mailstoomer, de transatlantische boot van het heden, toenmaals nog slechts een hulpbehoevend dobberend huikje, in veilige haven gebracht. Aan dit verleden hebben wij herinnerd, omdat het mogelijk is, dat na zooveel jaren ruimer en milder dan destijds wordt gedacht; omdat ons te binnen viel de welkomstgroet, het bekende: „Oude veeten zijn vergeten", ons Hollanders in de Vlaamsche gewesten van België nagenoeg overal aangeboden; een gevleugelde uitdrukking die steeds, wanneer en waar we haar ook vernamen, ons bleek te bekoren. Wanneer twee nauw verwante volken door vergoten bloed tijdelijk gescheiden toenadering tot elkander zoeken en ook weten te verkrijgen, dan kan een gelijksoortig optreden voor de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 149