154 verhandelingen er naar streeft, de overtuiging van de noodzakelijkheid der hervorming van onzen tak van dienst ingang te doen vinden bij aan ons verwante maatschappelijke groepen, en dus, gelet op het huidige stadium van den strijd dien wij voeren, niet genoeg kan worden herlezen en bestudeerd. Alle artikelen bij elkaar ge nomen, wordt zoowel „vóór" als „tegen" gepleit. Er is nog een cyclus van beschouwingen waarop wij meenen afzonderlijk de aandacht te moeten vestigen, wijl het ons nu en dan nog blijkt, dat aan actualiteit weinig of niets verloren ging. Wij hebben het oog op: Jrg. II (1886) bldz. 98. Fouten in de opgaven der meetkunstige beschrijving van het Koninkrijk der Nederlanden. Jrg. IV (1888) bldz. 12. Ons kadaster en de driehoeksmeting van Krayenhoff. Jrg. IV (1888) bldz. 17. Wat wij van de vernieuwing der secun daire driehoeksmeting verwachten. Jrg. IV (1888) bldz. 75, Ingezonden stuk. Jrg. V (1889) bldz. 3, 217, 257. Overzicht van de graadmetingen in Nederland (met platen). Jrg, VII (1891) bldz. 65, 109. Idem. Jrg. VIII (1892) bldz. 89. De eischen der medewerking van Nederland aan de internationale aardmeting. Thans gelooven wij er toe te kunnen overgaan in algemeene bewoordingen mede te deelen, wat meer nog in de achttien ver schenen jaargangen wordt gevonden, ook wijl wij in hoofdzaak nog slechts op onderwerpen onzer jongste propaganda hebben te wijzen, en de daarover verschenen literatuur dus voldoende bekend mag worden geacht. Menig artikel werd geplaatst waarin gevallen werden behandeld voorgekomen bij, of betrekking hebbende op onzen dagelijkschen arbeid. Het belangrijkste op dit gebied wordt ongetwijfeld geleverd in: Jrg. IX (1893) bldz. 37, 87. Oeverconstateeringen (geïll), en in: Jrg. XV (1899) bldz. 153. De rechten op aanwassen langs onze groote rivieren, in verband met het ontwerp tot herziening van het Burgerlijk Wetboek. Voorts werden in het Tijdschrift opgenomen alle verslagen van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 156