172 Ras naderen wij het einde van ons opstel, dat wij onvolledig zouden achten indien wij nalieten te vermelden, hoe en met welken uitslag de Vereeniging optrad voor de persoonlijke, de materieele belangen der ambtenaren. Bij de Staatsbegrooting voor 1897 werd door Minister Sprenger van Eijk een regeling voorgesteld tot verbetering der flnancieele positie der landmeters van het kadaster, die en terecht, weinig in den smaak dier ambtenaren viel. De Haagsche landmeters riepen met spoed alle ambtgenooten onverschillig of zij lid der Vereeniging waren of niet tot een vergadering te Utrecht op, x) die op 4 October 1896 plaats had en waarin een Comité ter behartiging der belangen van de land meters van het kadaster werd gekozen. De arbeid van dit tijdelijke Comité werd overgenomen en voort gezet door een zelfstandig en onafhankelijk van het Bestuur der Vereeniging optredend permanent Comité, in het leven geroepen krachtens een besluit op de 13e Jaarlijksche Algemeene Vergadering gevallen. Op die vergadering werd eenstemmig besloten aan het ingestelde lichaam, voor de uitvoering zijner taak, een blanco crediet te verleenen. In het Verslag der 15e Algemeene Vergadering2) is het bericht opgenomen van den voorzitter van dat Comité, omtrent de werk zaamheden die het had verricht. Met blijde opgewektheid wordt daarin gewag gemaakt van het feit, dat het kortstondig bestaan van het Comité niet vergeefs was, wijl zijn arbeid bij mocht dragen tot een succes voor de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Het Comité had wel meer gewenscht, maar kwam, het geheel der regeling die verkregen was overziende, toch tot het besluit, dat de nieuwe organisatie alle reden gaf tot tevredenheid en tot dankbaarheid. Een tweede succes van materielen aard had de Vereeniging in den loop van dit jaar, toen bekend werd, dat de vergoeding van '1 Jrg. XIV. (1898). bl'dz. 12en 13. Verslag van de 13c jaarlijksche Algemeene Vergadering gehouden op 8 November 1897 te Amsterdam. Jrg. XV. (1899) bldz. 213 t/m 216.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 174