Verslag van de 19'le Jaarlijksche Algemeene Vergadering, gehouden te Wageningen den 18den Juli 1903. Voor de eerste maal in langen tijd werd afgeweken van de ge woonte om de Algemeene Vergadering der leden van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde te Amsterdam te houden. Ingevolge het ten vorige jare genomen besluit werd vergaderd in het landelijk gelegen Wageningen en wel in plaats van in het laatst van het jaar, in de maand Juli. Het is den Secretaris een behoefte en een groot genoegen reeds bij den aanvang van het verslag er op te wijzen, dat deze vergadering een groot succes is geweest en daardoor bewezen is, dat zeer zeker niet de genoegens, die Amsterdam aanbiedt, de leden ter vergadering doen komen, maar belangstelling in de kadastrale zaak en drang naar een kameraadschappelijk bijeenzijn. Met vreugde kan daarbij geconstateerd worden dat de gebleken belangstelling van vele jonge leden een welkome waarborg is voor de levensvat baarheid der Vereeniging ook in de toekomst. De stoomtram, die s morgens half elf van Ede naar Wageningen vertrok, was op 18 Juli grootendeels gevuld met leden onzer ver eeniging. Toch was het aantal niet zoo groot of een oogenblik bestond er vrees, dat de pessimisten gelijk zouden hebben, die beweerden, dat de opkomst zeer gering zou zijn, te meer wijl het weer niet gunstig was. Ook dien morgen regende het, maar de stemming der reisgenooten leed er niet onder. Dicht bij Wageningen gekomen, zag men reeds de vaderlandsche driekleur wapperen op de Tuinbouwschool en met betrekkelijk zonnig weer had de eerste verwelkoming plaats met leden, die reeds op andere wijze de plaats van bijeenkomst bereikt hadden en werd naar het vergaderlokaal in „Junushof" getogen onder aanvoering van het Wageningsche lid der Vereeniging: den heer A. J. van Schermbeek, die niet alleen een groot aandeel had bij de voorbereiding, maar ook op dezen dag bij vele noodzakelijke

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 187