187 aantal abonnenten bij hei bestuur bedraagt 22 en dat bij den boekhandel 20. Het aantal leden in Indië en het aantal abonnenten is dus iels minder dan het vorig jaar. De rekening over 1902 sluit met een klein batig saldo. Er is in dat jaar echter veel minder dan gewoonlijk aan reis- en verblijfkosten van bestuur en redactie en voor kosten van de algemeene vergadering uitgegeven. De uitgaven voor het tijdschrift waren echter hooger dan gewoonlijk. De penningmeester vindt het daarom nog niet mogelijk eene begrooting op te maken sluitende met een geraamd batig saldo ook over 1904. Waarschijnlijk zal de rekening over 1903 zonder nadeelig saldo afgesloten kunnen worden. Dè correspondenten in Indië en Belgie behartigden op uitnemende wijze de belangen der Vereeniging aldaar. Met het ter vorige algemeene vergadering nieuw benoemde be stuurslid hebben de overige bestuursleden niet het genoegen kunnen hebben samen te werken. De heer Vierkant werd op de meest onverwachte wijze door den dood uit het midden der zijnen weggerukt. Namens de Vereeniging zond het Bestuur een brief van rouw beklag aan mevrouw de weduwe Vierkant en voegde een krans bij de vele andere, die aan het graf blijk gaven van de algemeene achting, waarin de overledene zich tijdens zijn leven mocht ver heugen. Door het overlijden van den heer Vierkant was het Bestuur na 1902 onvoltallig. De overgebleven bestuursleden hebben gemeend dat, vooral met het oog op het vroeger dan gewoonlijk houden der Algemeene Vergadering in 1903, tot het oproepen voor eene buitengewone vergadering ter aanvulling van de vacature in het bestuur geen bepaalde noodzakelijkheid bestond. Het is het Bestuur een genoegen melding te kunnen maken van het Kon. Besl. d.d. 21 Maart 1903 n°. 22 waarbij bepaald is, dat voortaan de landmeters van het Kadaster vergoeding van reis- en verblijfkosten wegens dienstreizen ontvangen zullen op den voet van het Kon. Besl. dd. 5 Jan. 1884 (Stbld. n". 4.) Deze groote verbetering is tot stand gekomen zooal niet naar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 189