18 Honden Bestuur en Redactie echter rekening met het bedrag, waarover jaarlijks vrij wel constant te beschikken valt, dan is er geen enkele reden om de veronderstellen, dat de gewone uitgaven niet door de gewone inkomsten gedekt zouden kunnen worden. Als gewoonlijk werd het kasgeld rentegevend belegd in de Rijks postspaarbank. Reeds in November 1901 deelde de verdienstelijke correspondent voor Indië mede, dat bij tengevolge van zijne repatrieering ge noodzaakt was in den loop van 1902 bet correspondentschap neer te leggen. Als altijd bedacht op den bloei der Vereeniging bood de heer Suringa aan voor een opvolger te zorgen. Dankbaar aanvaardde het Bestuur dat aanbod en liet niet na den aftredenden corres pondent oprechten dank te betuigen voor de belangrijke diensten als zoodanig aan de Vereeniging bewezen, die zonder den grooten steun van de Indische leden niet in zoo bloedenden staat ver- keeren zou. In Maart 1902 ontving de Secretaris bericht, dat tijdelijk als correspondent in Indië fungeeren zal: de beer A. P. Boeren- beker, adjunct-landmeter der lste klasse, terwijl waarschijnlijk de opvolger in de staatsbetrekking van den heer Suringa daarna als definitief correspondent zal optreden. De correspondent voor Belgie. de heer Greeve te Antwerpen, zorgde als gewoonlijk voor onze belangen daar te lande. Naar aanleiding van de ter vorige algemeene vergadering aan genomen motie, werd dd. 28 October 1901 eene omvangrijke memorie toegezonden aan Z.E. den Minister van Financiën. In een bijgevoegd schrijven van den Voorzit er der Vereeniging werd bet bezoek aangekondigd van bet Bestuur der Vereeniging en de Redactie van bet tijdschrift, ter audiëntie van den 7 November, ten einde de memorie toe te lichten. Een résumé van bet besprokene ter audiëntie, waar Bestuur en Redactie een uiterst welwillende ontvangst len deel viel, komt onder een afzonderlijk hoofd in deze aflevering voor. 9 In deze aflevering bl. 3 opgenomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 18