188 aanleiding van, dan toch na het dd. 25 Maart 1902 namens de Vereeniging verzonden request met toelichting om verbetering van de bestaande bepalingen omtrent vergoeding van reis- en verblijf kosten, van bureau- en teekenbehoeften en van instrumenten aan Z. E. den Minister van Financiën. Het Bestuur heeft gemeend Z. E. schriftelijk te moeten bedanken voor de bevredigende wijze, waarop door haar de kwestie omtrent reis- en verblijfkosten is opgelost. Het vond daarbij aanleiding op bescheiden wijze den wensch uit te drukken, dat door Z. E., die reeds meermalen blijk gaf te gevoelen voor het kadaster en zijne ambtenaren, een weg moge gevonden kunnen worden om de tegenstrijdigheid op te heffen, dat voortaan volgens de nieuwe besluiten een zelfde ambtenaar geheel gelijksoortige bezigheden, die steeds van hem dezelfde praestatie eischen, en voor hem dezelfde uitgaven noodzakelijk maken, op geheel verschillende wijze vergoeding ontvangt, al naar dat het hem steeds ambtshalve opgedragen werk toevalligerwijze dienstwerk in engeren zin, dan wel werk voor particulieren genoemd wordt. G April was vastgesteld voor eene vergadering van Bestuur en Redactie te Amsterdam. Juist dien dag brak de 2de Spoorwegstaking uit, waardoor de heer Boer verhinderd werd te komen. De heer Hoffmann heeft nog juist de reis van Leiden naar Amsterdam en terug kunnen maken. Ofschoon er misschien aanleiding bestond om ook dit jaar de wenschelijkheid en het goed recht van een kadaster met bewijskracht bij de Regeering te bepleiten, werd voorloopig daarvan afgezien, met het oog op de ongunstige omstandigheid, dat reeds zooveel van de werkkracht der Regeering gevergd werd tengevolge van de gebeurtenissen in den aanvang van dit jaar. Besloten werd, dat de bestuursleden een onderhoud zouden aan vragen met de heeren Directeuren van de inrichtingen voor Land en Tuinbouwonderwijs te Wayeningenteneinde met hen een en ander te kunnen bespreken over de in dit jaar te Wayeningen te houden Algemeene Vergadering der Vereeniging en nu officieel hunne onmisbare medewerking te vragen, die ter vorige algemeene ver gadering voorloopig reeds welwillend toegezegd was. Op 2 Mei had dat onderhoud plaats met de heeren Broekema en van Dam, welk onderhoud in den voormiddag werd bijgewoond

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 190