189 door den heer Jurling, leeraar in het landmeten en in den namiddag door ons medelid, den heer van Schermbeek, eveneens leeraar aan de landbouwschool te Wapeningen, Uit alles bleek, dat de aanstaande komst der leden onzer Ver- eeniging den heeren in Wageningen welkom was en in alle opzichten werd medewerking toegezegd tot het doen slagen der Algemeene Vergadering in 1903. Als datum voor het houden der vergadering werd in verband met den vacantietijd te Wageningen Zaterdag 18 Juli vastgesteld. Bereidwillig namen de Directeuren op zich in de namiddaguren van dien dag de leden der Vereeniging rond te leiden in de in richtingen voor Land- en Tuinbouwonderwijs. Naar aanleiding van het onderhoud wendde het Bestuur zich ook tot de heeren Dr. Cat tie, directeur van de tuinbouwschool en Dr. F. Bruyning, directeur van het proefstation voor zaadcontröle, die eveneens bereid gevonden werden den leden op 18 Juli een blik te gunnen in de inrichtingen, aan welker hoofd zij staan. De heer van Schermbeek ten slotte nam op zich in den morgen van den 19den Juli eene excursie op landbouwgebied in den omtrek van Wageningen te leiden, terwijl hij buitendien allerlei detailzaken voor zijne rekening nam ter voorbereiding van onze 19de Algemeene Vergadering. In den loop van het namiddagonderhoud was in een oogenblik een klein misverstand opgelost, dat bestond tengevolge van de correspondentie in het vorig jaar tusschen het College van Direc teuren der Rijkslandbouwschool en het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, welke correspondentie op de vorige Algemeene Vergadering aanleiding gaf tot eenig debat. Het in die correspondentie aangeduide onderwerp; „opleiding van landmeters van het kadaster te Wageningendat ter sprake kwam, bleek al evenmin aanleiding tot groot verschil van gevoelen te geven als de daaraan verbonden opmerkingen over de wensche- Iijkheid van nauw verband tusschen „kadaster" en een eventueel op te richten „kultuurtechnischen dienst". Het Bestuur heeft gemeend te mogen voorspellen dat, wanneer mocht blijken, dat eene goede opleiding van landmeters te Wage ningen mogelijk is, het College van Directeuren na het doen van stappen bij de Regeering ter verzekering van die opleiding aldaar, rekenen kan op den steun der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 191