190 In de morgenuren was de heer Jurling zoo vriendelijk het Bestuur de hulpmiddelen te laten zien voor het onderwijs in landmeetkunde, terwijl na het namiddag-onderhoud, gezellig pratende, een kijkje genomen werd in de lokalen der lagere landbouwschool en in de daarnaast liggende boerderij met de groote verzameling landbouw werktuigen. Het Bestuur kreeg overal den indruk van netheid en degelijkheid. Het verliet Wageningen met een gevoel van dankbaarheid voor de aardige ontvangst en met het vertrouwen, dat, wanneer de Wageningsche Hoogere Land- en Boschbouwschool er in mocht slagen ook de opleidingsschool te worden voor toekomstige land meters van het kadaster en van landmeters-kuituurtechnici, eene reuzenschrede gedaan zoude zijn in de richting van ons ideaal van kadastrale opleiding. Na voorlezing van dit verslag maakt de heer Hoffmann de opmerking, dat niet duidelijk is gezegd, dat het Bestuur ook bij de begrafenis van het overleden lid van het bestuur, den heer Vierkant, is tegenwoordig geweest. De heer van Schermbeek deelt nog mede, dat ook Professor Mayer, de leider van het landbouwproefstation, gaarne de leden in de gelegenheid zal stellen zijne inrichting te bezichtigen. Namens de Commissie tot naziening der rekening en verantwoording over 1902, gevormd door de heeren Weygers, J. W. den Hartogh en Henrard stelt eerstgenoemde voor de rekening goed te keuren. De Penningmeester wordt door den Voorzitter bedankt voor zijne nauwgezette boekhouding en genoemde Commissie voor hare bemoeiingen in dezen. De begrooting over 1904 wordt goedgekeurd tot een bedrag van f 1080 in inkomsten en uitgaven. Terwijl de leden van het stembureau, de heeren A. J. de Groot en W. J. de Haan, hunne functie vervullen, brengt de Voorzitter den leden in herinnering, dat door de Utrechtsche Juridische faculteit eene prijsvraag is uitgeschreven voor een onderzoek naar de -werking van het Torrensstelsel. Met bijna algenreene stemmen wordt de heer Boer tot Voor-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 192