191 zit ter gekozen in de plaats van den aftredenden Voorzitter, den heer C. W. Gombault en ter vervanging van het overleden lid van het bestuur, wijlen den heer P. Vierkant, wordt met groote meerderheid gekozen de heer I. G. van der Veur. Wijl de heer Boer tot Voorzitter gekozen is, acht hij het wenschelijk om af te treden als redacteur. De heer Hoffmann verklaart zich bereid de redactie van het tijdschrift te blijven voeren. Na eenig debat wordt uitgemaakt, dat samenwerking van twee redacteuren van het tijdschrift wenschelijk blijft en aan het Bestuur wordt verder overgelaten om te voorzien in de redactie. Bij de bepaling der plaats van bijeenkomst in 1904 vindt het denkbeeld geen instemming weder in Wageningen te vergaderen. Wel bestaat overeenstemming over de voorkeur, die zomerverga deringen in eene schoone omgeving verdienen boven najaarsverga deringen bij mist en nevel te Amsterdam. Aan het Bestuur wordt ten slotte de keuze der plaats van bijeen komst overgelaten. Hiermede was de huishoudelijke vergadering afgeloopen. Op de gewone rondvraag van den Voorzitter zegt de heer Geijl gaarne het oordeel der vergadering te willen vernemen over de kwestie of de landmeters en hunne kettingtrekkers ook onder de bepalingen van de Ongevallenwet vallen! De Voorzitter meent, dat dit niet het geval is voor kettingtrekkers, omdat dezen niet geregeld in dienst zijn. Aanbeveling verdient evenwel de verzekering van eventueel vaste kettingtrekkers, vooral zij, die bij werkzaamheden voor particulieren behulpzaam zijn. De heer de Vries oppert de vraag of verzekering dan op kosten van den landmeter geschieden moet. Hij meent, dat bij sommige werkzaamheden b. v. meting van en bijbehoorende werkzaamheden aan kribwerken wel degelijk van verzekering sprake kan zijn. Mondeling heeft hij die zaak met zijn chef besproken doch geen bepaald antwoord gekregen. De Voorzitter geeft den laatsten spreker den raad officieel advies te vragen en maakt nog de opmerking, dat de geringe kosten van verzekering, van kettingtrekkers bij werk voor particulieren z. i. op de onkostenrekening dier particulieren gevonden kunnen worden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 193