192 Nu wordt overgegaan tot pauzeering. Het vergaderlokaal wordt verlaten en er wordt plaats genomen onder de veranda vóór de sociëteit, waar het doorgekomen zonnetje het zitten recht aangenaam maakt. Het uitzicht is allervriendelijkst en de springende fontein geeft iets feestelijks aan de geheele omgeving en aan het samenzijn. Bij dezen een woord van warmen dank aan den heer van Scherm beek, die met onvermoeiden ijver alomtegenwoordig was om te zorgen, dat het in aantal geringe dienstpersoneel de in dezen moeilijke kwestie van in zeer korten tijd aan de eischen van vele hongerige magen te voldoen, zeer bevredigend oploste. Wat een aantal gezellige tafeltjes! En aan de vergetelheid dient onttrokken te worden, dat aan één daarvan ook twee „dames", echtgenooten van leden, opgemerkt werden. Door welke toevallige omstandigheid ze daar kwamen, vertelt de Secretaris niet. Veel liever beschouwt hij haar als vrouwelijke eclaireurs met het oog op het ideaal der toekomst: „vergadering van leden met hunne dames." Zooveel is zeker, dat vele beleefdheidsbezoeken werden gebracht aan het bevoorrechte tafeltje. Een oogenblik hoopten enkelen, dat het zou gaan regenen, waardoor de dames misschien bezweken waren voor den aandrang om de namiddag excursie mede te maken; een begin van de verwezenlijking van het ideaal. Maar helaas! Water viel er dezen zomer te over, maar op dat oogenblik niet en na de lunch verdwenen de dames op hare fietsen en het water kwam later, maar toen ook in stroomen. Intusschen waren eenige autoriteiten, waaronder de Burgemeester van Wapeningen, verschenen om de demonstratie van den,, Pedograaf" door den heer Boer aan te hooren en te getuigen van hunne belang stelling. Ongeveer 2 uur opende de Voorzitter de namiddag bijeenkomst met een welkomstgroet aan de gasten, daarbij den Burgemeester der stad als vertegenwoordiger der Gemeente dankzeggende voor de feestelijkheid van het springen der fontein. Hierna verkrijgt de heer Boer het woord ter demonstratie van „Ferguson's pedograaf."

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 194