193 De beschrijving van dit merkwaardig instrument is in deze afle vering opgenomen. Na dankbetuiging aan den heer Boer voor zijne interessante voor dracht houdt de Voorzitter eene kleine sluitingsrede. Met genoegen constateert hij, dat het wéér zich goed houdt, als instemmende met onze vreugde over deze aangename bijeenkomst in Wageningen met zijne schoone omstreken. Nogmaals bedankt hij voor de hartelijke ontvangst en geeft vol gaarne en vol vertrouwen voor het verdere gedeelte van den dag de leiding over aan hen (Directeuren en Leeraren aan de Landbouw school), die zich bereid verklaard hebben den leden het meest belangrijke in 1Vcigeningens Land- en Tuinbouwonderwijsinrichtingen en Proefstations te laten zien. De Burgemeester van Wageningen, Mr. Hesselink van Such- telen, zegt in welsprekende woorden dank voor de vriendelijke woorden door den Voorzitter tot hem en de andere gasten gericht. Namens het Gemeentebestuur betuigt hij zijne tevredenheid over het feit, dat de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde het voorbeeld van andere corporaties gevolgd heeft ook eens te Wage ningen te komen vergaderen. De Gemeente stelt dat op prijs. Met de meeste belangstelling heeft hij de voordracht van den heer Boer gevolgd. Een woord van waardeering tot dezen en tot hen, die medewerken in het belang van eene instelling, die volgens spreker zoo nuttig werkt en aanspraak heeft op aller belangstelling. Nog een woord van hulde van den heer Meijer tot den aftredenden Voorzitter voor de uitstekende wijze, waarop hij steeds de verga ringen geleid heeft en daarna wordt de officiëele vergadering gesloten. Het gezelschap splitst zich nu in verschillende groepen om onder aanvoering van een deskundigen leider de inrichtingen voor Land en Tuinbou wonder wijs te bezoeken. Bezocht werden: de Hoogere Land- en Boschbouwschool, Directeur de heer L. Broekema; de Landbouwschool, Directeur J. van Dam; het Proefstation voor Zaadcontröle, Directeur Dr. F. Bruijning; het Rijkslandbouwproefstation, Directeur Prof. Dr. A. Maijer en ten slotte: de Tuinbouwschool, Directeur Dr. J. Th. Gattie. De bezoekers werden in de verschillende inrichtingen door de betrokken Directeuren rondgeleid. Zie bldz. 212.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 195