195 school ra et bijbehoorende boerderij en verzameling van landbouw werktuigen op de bezoekers gemaakt moet hebben. De Hoogere Land- en Boschbouwscbool was niet in fcestkleedij. Van de vacantie toch werd partij getrokken voor noodige reparaties in het gebouw, waardoor het bezoek aan het oude hoofdgebouw van de Rijkslandbouwschool niet zoo aangenaam aandeed als dat aan de andere inrichtingen. Wijl de Tuinbouwschool op den weg naar den Wageningschen berg ligt, waar gedineerd zou worden, togen de verschillende groepen gezamenlijk daarheen. Dat het er in die inrichting en niet het minst in den op de helling van den Wageningschen berg prachtig aangelegden tuin vol bloemen allervriendelijkst uitzag, daarover zullen alle bezoekers het eens zijn. Het was daar heerlijk wandelen. Hier past een woord van hulde en dank aan de betrokken directeuren voor de wijze, waarop zij medegewerkt hebben om de vergadering te Wageningen te doen slagen. Getooid met bloemen uit den tuin der Tuinbouwschool trokken allen naar den Wageningschen berg om den dag te besluiten met een gemeenschappelijken maaltijd en het daaraan verbonden gezellig samenzijn. Bijna alle opgekomene leden en eenige gasten der Vereeniging namen deel aan dien maaltijd, zoodat ongeveer een veertigtal aanzaten. Het was er met recht een gezellig samenzijn daar op die Wage- ningsche bergen. Zij, die meermalen gemeenschappelijke maaltijden bijwoonden ter gelegenheid van algemeene vergaderingen onzer vereeniging, zullen zeer zeker het diner op 18 Juli onder de aller prettigste rangschikken. Het was laat eer men het wist, zoo opgewekt was de stemming en zoo con amore werd er gespeecht. Sommigen te voet, anderen per stoomtram, keerde men naar Wageningen terug, waar gelogeerd werd. En wijl den volgenden morgen ongeveer 8 uur de excursie zou aanvangen onder leiding van den heer A. J. van Schermbeek werden spoedig de rustplaatsen opgezocht. De excursie op 19 Juli zal niet licht vergeten worden door allen, (ruim een twintigtal), die er aan deelnamen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 197