19 In zake de reiskostenkwestie c. a. werd, zooals de leden reeds bekend is, dd. 25 Maart 1902 eene request met toelichting om verbetering van de bestaande bepalingen omtrent vergoeding van reis- en verblijfkosten, van bureau- en teekenbehoeften en van instrumenten aan dqnzelfden Minister verzonden. (Zie jaargang XVIII, bladz. 141 e. v. v.) In Mei werd onder toezending van een afschrift van dit request aan het Bestuur der Vereeniging van Ingenieurs-Verificateur van het kadasterde steun dier vereeniging gevraagd in deze belangrijke zaak, die zoo nauw de belangen der landmeters van het kadaster en ook die van 's lands schatkist raakt. Zeide het Bestuur ter vorige algemeene vergadering toe ernstig te zullen overwegen of stappen gedaan zouden kunnen worden om te. verkrijgen, dat ten bate van het kadaster in de toekomst, de aspirant-landmeters in de gelegenheid gesteld zouden worden ge durende een paar zomermaanden de praktijk der hoekmeting bij de Rijksdriehoeksmeting mede te maken, reeds in Januari 1902 nam het Bestuur de vrijheid bij missive Z. E. den Minister van Financiën er op te wijzen, dat de Ver. voor K. en I. eene dergelijke detacheering van aspirant-landmeters zeer in het belang van het kadaster acht. Ten vorige jare werd besloten tot toetreding van onze vereeniging als lid van den Bond ter verkrijging van 'wettelijke regeling van den rechtstoestand der burgerlijke ambtenaren. Met betrekking tot de uitvoering van dat besluit diene het volgende: Het Bestuur heeft eene jaarlijksche contributie toegezegd van f 5.00 en benoemde tot afgevaardigden onzer vereeniging voor de vergaderingen van den Bond, de heeren C. W. Gombault en E. J. A. Weygers, waarvan de noodige mededeeling gedaan werd aan den secretaris van den Bond. Ten einde alle landmeteis in de gelegenheid te stellen een juist denkbeeld te verkrijgen van de bedoelingen van den Bond van Ambtenaarsvereenigingen, werd door het Bestuur in Januari naar elk kadasterkantoor eene brochure gezonden van den voorzitter van den Bond, den heer -J. de Vries, getiteld: „De Rechtstoestand der Ambtenarenovergedrukt uit Vragen van den Dag, afl. 1,1902.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 19