20 Verder ontvingen de leden onzer Vereeniging nog eene circulaire van het Bestuur van den Bond, waarin opgewekt wordt tot het nemen van een abonnement op het Maandblad van den Bond, welk maandblad het bestuur onzer vereeniging regelmatig gratis ontvangt. Tot het bekomen van noodzakelijk geachte gegevens richtte het bestuur van den Bond in zijn 2(,c Correspondentieblad tal van vragen tot de besturen der aangesloten vereenigingen, betrekking hebbende op de dienst- en rechtsverhoudingen harer leden-ambtenaren. In Februari werden de antwoorden op die vragen voor de kadaster ambtenaren verzonden aan den secretaris van den Bond. Op 27 September j.l. werd te Amsterdam de algemeene ver gadering gehouden van den Bond van Ambtenaarsvereenigingen, die bijgewoond werd door Voorzitter en Secretaris dei' Ier. voor K. en L. De heer Weygers was verhinderd ter vergadering te komen. Hen, die gaarne geheel op de hoogte willen zijn van wat de Bond verricht, wordt ten zeerste aanbevolen zich hij den heer C. Thomassen, Jacob van Lennepstraat 34, Amsterdam te abon- neeren op het maandblad „de Rechtstoestand." Het kost slechts f 0.50 per jaar, terwijl de le jaargang nog voor f 0.25 te verkrijgen is. In Januari 1902 werd onder overlegging van een overzicht van het desbetreffende debat ter Alg. Verg. onzer Ver. dd. 14 Oct. 1901, aan den heer Directeur-Generaal, Chef der afdeeling Landbouw aan liet Departement van Waterstaat en aan heeren leden der Commissie Ontginningkennis gegeven van de aanneming der motie, waarbij o.a. ook de wensch wordt uitgesproken, dat in het leerplan eener eventueele opleidingsschool voor toekomstige landmeters ook de kuituurtechniek opgenomen worde. Op verzoek van onzen redacteur, den heer Hoffmann, werden daaraan toegevoegd twee door dezen geschreven, u bekende, verhan delingen, waarin de mogelijkheid van opleiding tot geodeet-hult uur- technicus te Wageningen bepleit wordt en in één waarvan een ontwerp-programma voorkomt van het onderwijs voor geodeet- kultuurtechnicus. In het laatst van Februari ontving de Voorzitter een schrijven

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 20