21 namens het College van Directeuren der Rijkslandbouwschool te Wageningen, met uitnoodiging tot eene conferentie van het Bestuur der Vereeniging voor K. en L. met genoemd College. Volgens dat schrijven bestond er bij dat College aanleiding de vraag te overwegen, óf het op zijn weg ligt pogingen aan te wenden om van de Regeering te verkrijgen, dat de opleiding van de land meters van het kadaster in het vervolg zou geschieden aan de afdeeling Hoogere Land- en Boschbouwschool te Wageningen. Namens het Bestuur werd door den Voorzitter geantwoord: „dat bij de leden van ons Bestuur niet het minste bezwaar bestaat tegen het bijwonen van zoodanige conferentie". Hij meende er echter op te moeten wijzen, dat de Algem. Verg. het Bestuur slechts gemachtigd heeft zooveel mogelijk werkzaam te zijn om eene opleiding tot landmeter ie verkrijgen op den grondslag van het programma van examen-eischen, in die vergade ring vastgesteld. Over de vraag, waar die opleiding het meest gewenscht is: te Wageningen, te Delft of aan eene op te richten vakschool, heeft de Vergadering zich echter niet uitgelaten. Dit mededeelende om mogelijke teleurstelling te voorkomen, besloot de Voorzitter zijn antwoord met de herhaalde verzekering, dat het Bestuur overigens gaarne bereid is nader overeen te komen over plaats en tijd voor eene samenkomst. Na dit schrijven werd in dezen niets naders van het College vernomen. Na de vorige Algem. Verg. kwamen Bestuur en Redactie twee maal te zamen n.l. op 7 Nov. 1901 in Den Haag en op 5 Aug. 1902 te Amsterdam. In de laatste bijeenkomst werd naar aanleiding van een schrijven aan de heer Hoffmann van de heer A. J. van Schermbeek, Leeraar aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, besloten, dezen uit te noodigen op de 18e Algem. Verg. zijne beschouwingen over bodemkaarten en bodernregisters en de met behulp daarvan te verkrijgen gegevens voor de z. i. meest rationeele heffing van grondbelasting te willen uiteenzetten. De heer van Schermbeek werd daartoe bereid gevonden. Het is het Bestuur een genoegen, dat de leden der Vereeniging daardoor in de gelegenheid komen een theoretisch en praktisch

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 21