226 Bezuiniging. wet op de grondbelasting (z.g. metings- en schattingsambtenaren) onder verschillende afdeelingen van hetzelfde departement ressorteeren (registratie en directe belastingen) hetwelk noodeloozen omslag in de administratie veroorzaakt. Met een ernstigen wil valt hier inderdaad te bezuinigen. B. Niet zonder genoegen las de ondergeteekende het ingezonden stukje, onder bovenstaanden titel opgenomen in dit blad van 22 October, en hij meent, de nobele bedoelingen van den inzender op de juiste waarde te schatten. Slechts ééne bedenking heeft hij, en wel de volgende: Als, om der wille der zuinigheid, de schattingen voor de grondbelasting moeten geschieden door menschen, die er niets van weten, waarom dan juist door landmeters? Onze postboden komen ook overal, kennen het werk evenmin en willen vermoedelijk ook wel eene „geringe salarisver- hooging". Waarom zij niet? Het kantoorwerk kon dan wellicht worden opgedragen „tegen geringe salarisverhooging'' aan eenige slecht bezoldigde klasse-onderwijzers, die in dezen evenzeer uitmunten door onbevoegdheid. Vast overtuigd, Mijnheer de Redacteur, dat er waarheid steekt in het bekende spreekwoord over het nut van le choc des opinionshoop ik dat u uwe lezers ook op mijne opinie J) zult vergasten. J. G. ten Bokkel Controleur der directe belastingen en van het kadaster. 1) N. R. C. 25—10—'03. 2) Het ingezonden stukje van den heer ten Bokkel bewijst, dat het licht der gramschap een sterkte heeft, van ten hoogste één «normaal vetkaars Bed. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 228