22 ervaren landbouwkundige, tevens halt uurtechnicus, de stelling te hooren verdedigen: „dat er in ons staatshuishouden een nauw verband behoort te bestaan tusschen de taak van het kadaster en de grondslagen der bodemkuituur en barer ontwikkeling." Na voorlezing van het verslag ontstaat eenig debat tusschen het Bestuur en de Redactie van het Tijdschrift, naar aanleiding van de gevoerde correspondentie met het College van Directeuren dei Rijkslandbouwschool te Wagen in gen. Namens de Commissie tot naziening der rekening en verant woording over 1901, gevormd door de heeren Weygers, J. W. den Hartogh en Henrard stelt eerstgenoemde voor, onder dank betuiging aan den Secretaris-Penningmeester voor de nauwgezette boekhouding, de rekening goed te keuren. De Commissie meent echter, evenals ten vorigen jarc geschiedde, te moeten wijzen op den achteruitgang der financiën van de Ver- eeniging. Het schijnt dus wenschelijk voorloopig, meer dan in de laatste jaren plaats vond, de uil gaven te beperken tot de sommen daar voor op de begrooting uitgetrokken. De inzage der stukken doet de Commissie er aan twijfelen, of het Bestuur wel steeds zonder veel moeite kan nagaan, hoe ongeveer de financieele toestand is. Met cijfers wordt een en ander toegelicht. De rekening wordt hierna goedgekeurd en de Commissie door den Voorzitter bedankt voor hare bemoeiingen, terwijl haar toe gezegd wordt, dat voortaan rekening met hare wenken zal gehouden worden, onder opmerking, dat de toestand een gevolg is van handelingen over vroeger, berustende op besluiten der Algemeene Vergadering. De begrooting over 1903 wordt goedgekeurd tot een bedrag van ƒ1120 in inkomsten en uitgaven. Op de vraag van den Voorzitter of de heeren Boer en Hoffmann bereid zijn opnieuw de redactie van het tijdschrift op zich te nemen, geven dezen een bevestigend antwoord, voor welke bereidwilligheid de Voorzitter hun dank zegt. Als nu tot het punt genaderd: Bepaling der plaats mn bijeen komst in 1903", wordt door de Voorzitter, namens het Bestuur,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 22