231 h, de practische landbouw, de verbeteringen van gronden door middel van ontginning, droogmaking en bedijking. Van het examen in het vak vermeld onder letter h zijn vrijgesteld,- de candidalen, in het bezit van een diploma van landbouwkundige. Om tot het examen te worden toegelaten, moet men op den lsten Januari van het jaar waarin het examen wordt gehouden, den ouderdom van 19 jaar reeds- en dien van 25 jaar nog niet hebben bereikt en aan den Minister van Financiën een verzoekschrift (op zegel) indienen, waarbij moet worden overgelegd: a. eene geboorte-acte b. het bewijs, van te hebben voldaan aan de nationale militie c. het bewijs, dat de adressant Nederlander is; cl. een getuigschrift van goed zedelijk gedrag, afgegeven door het dagelijksch bestuur der gemeente of gemeenten, waar adres sant gedurende de twee laatste jaren heeft gewoond. Het examen wordt afgelegd voor eene commissie, waarvan de leden worden benoemd door den Minister, die tevens hare instruc- tiën vaststelt en het tijdstip en de plaats waar het examen wordt gehouden. Bij dit examen zullen voor de candidaten dezelfde eischen van lichamelijke geschiktheid gelden, als gesteld zijn of zullen worden voor het examen voor de betrekking van surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. De commissie brengt omtrent den uitslag van het examen een schriftelijk verslag uit, waarin de geëxamineerden naar hunne ge schiktheid en bekwaamheid in volgorde worden gerangschikt. De Minister volgt bij zijne voordracht tot benoeming de rangorde waarin de candidaten naar den uitslag van het examen zijn geplaatst. (Zie jaarboekje voor de Ambtenaren der D. B. enz. 27sten iaanran"- 1899). De Staatscourant van 27 November 1903 n°. 278 deelt mede, dat in den zomer van 1904 bovenbedoeld examen zal worden afgenomen. Om te worden' toegelaten moet de candidaat op 1 Januari 1904 den ouderdom van 18 reeds en dien van 2G jaar nog niet hebben bereikt. Aangifte vóór 1 Mei 1904.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 233