23 voorgesteld ditmaal af te wijken van de gewoonte om in Amster dam te vergaderen en als plaats van bijeenkomst in 1903 vast te stellen: Wageningen. Het Bestuur is tot dit voorstel gekomen, in de meening, dat het van belang is, dat de leden der Vereeniging in staat gesteld worden kennis te maken met de Rijkslandbouwschool. Eene algemeene vergadering der leden te Wageningen geeft misschien aanleiding, dat vele leden eigen indrukken opdoen van genoemde inrichting voor landbouwonderwijs. Niemand der leden verklaart zich tegen het voorstel. Overgegaan wordt tot het kiezen van een bestuurslid ter ver- vanging van het aftredende lid, den heer W. J. de Haan. Als stemopnemers fungeeren de heeren de Grebber en de V roo me. Na twee vrije stemmingen, die geen beslissing brengen, blijken bij de nu volgende herstemming tusschen de heeren V ierkan t en Prins, 21 stemmen op den heer Vierkant, 15 stemmen op den heer Prins en 1 stem in blanco uitgebracht, zoodat de heer P. Vierkant tot bestuurslid is gekozen. Gevraagd door den Voorzitter of de nieuw-benoemde de be noeming aanvaardt, verklaart deze, dat het hem aangenaam is gekozen te zijn. Over een paar dagen gaat hij 's lands dienst verlaten, maar het is hem een groot genoegen op deze wijze nog voeling te blijven houden met den tak van dienst, waarbij hij zoovele jaren werkzaam was en zoodoende nog ten bate van het kadaster werkzaam te kunnen zijn. De Voorzitter dankt den heer Vierkant voor zijn besluit, waarmede hij hem en de Vergadering gelukwenscht. In den XVlIIen jaargang van het Tijdschrift, bladz. 161 en v.v. vindt men een opstel van den heer Hoffmann over: Grens- steenen en de wijze waarop zij worden geplaatst Na afloop der huishoudelijke bezigheden geeft de heer Hoff mann eene kleine toelichting ter demonstratie van de in het vergaderlokaal opgestelde en in zijn opstel (waarnaar verwezen wordt) behandelde voorwerpen: grenssteenzetijzer en zetbord. Het vergevorderde uur is oorzaak, dat minder tijd aan beschou wing en bespreking van een en ander besteed kon worden dan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 23