24 verwacht was; met het oog op hetgeen in de namiddag-bijeenkomst der vergadering den aanwezigen nog wacht, is beperking plicht. De Voorzitter dankt den heer Hoffmann voor de door hem genomen moeite, waarna tot pauzeering wordt overgegaan. ld. Namiddag bijeenkomst. Na de pauzeering opent de Voorzitter opnieuw de vergadering, richt eene welkomstgroet tot de aanwezige gasten en niet liet minst tot den spreker, den heer A. J. van Schermbeek uit Wageningen, die zoo welwillend is geweest aan de uitnoodiging van het Bestuur gevolg te geven, om in deze Algemeene Verga dering zijne beschouwingen over Eene agronomische taak van een goed werkend kadasterte ontwikkelen. De geheele belangrijke lezing vindt men in jaargang XV1ÏI van het tijdschrift bladz. 213 en v.v. De Secretaris kan dus volstaan met over het gesprokene naar het tijdschrift te verwijzen. Plij moet daaraan toevoegen, dat de spreker zich voor de be handeling van zijn onderwerp geen moeite gespaard had, en ter illustratie van zijne lezing allerlei kaarten en platen, ja zelfs een instrument had medegebracht, welke aanschouwelijke hulpmiddelen door hem, voor zoover de tijd zulks toeliet, in den meest bevatte- lijken vorm aan zijn aandachtig auditorium geëxpliceerd werden, Na afloop der lezing ontspint zich nog eenig debat. De heer Boer heeft met veel belangstelling 's sprekers rede aangehoord en is overtuigd, dat landbouw en kadaster be lmoren samen te werken. Het onderwerp, door den spreker behandeld, is echter van zoo groolen omvang, dat der vergadering- waarschijnlijk niet alles duidelijk geworden is. Een paar opmerkingen veroorlooft hij zich te maken. Bij ons berusten de opnemingen voor de militaire verkenningen op het kadaster en niet omgekeerd. Voorts vreest hij, dat een overzicht der agronomische kaarten, aangebracht op onze kadastrale kaarten, die wij op groote schaal wenschen, moeilijk zal zijn. Uil den aard der zaak zullen bij kaarten op groote schaal op elk plan slechts betrekkelijk weinig boringen en de daaruit voortvloeiende agrono mische gegevens voorkomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 24