Tweede Kamer, Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1904. Virde HOOFDSTUK B. (Financiën.) Voorloopig Verslag. Opmerkingen en beschouwingen. 6. Kadaster. In herinnering werd gebracht, dat jarenlang met opvolgende Ministers van Financiën bij de behandeling van hoofdstuk YÏIB der Staatsbegroo ting van gedachten is gewisseld over de vraag of en in hoever bewijskracht aan het kadaster zou moeten worden toegekend en dat daarop ten vorigen jare deze Minister, zoowel tegenover de Tweede als tegenover de Eerste Kamer, heeft verklaard van oordeel te zijn, dat de zaak, in het stadium waarin zij op dit oogenblik nog verkeert, behoort tot die, waarvan de behartiging meer in het bijzonder is toevertrouwd aan zijnen ambtgenoot van Justitie. Zijnerzijds konde de Minister daarom ter zake van het eigendomskadaster geen maatregelen toezeggen, maar blijkens het door hem in de vergadering der Eerste Kamer van 30 Januari j.l. gezegde, was hij bereid de quaestie te bespreken met zijn ambtgenoot van Justitie, van wien, indien er een initiatief ten deze genomen zou moeten worden, dit zou moeten uitgaan. Gevraagd werd, of deze bespreking reeds heeft plaats gevonden en zoo neen, of de Minister, die erkend heeft, dat de dienst van het kadaster den invloed moet ondervinden van de ten opzichte der bedoelde vraag te nemen beslissing, spoedig met zijn ambtgenoot omtrent deze aange legenheid in overleg denkt te treden. VTde Afdeeling. Sommige leden klaagden over de weinige belangstelling, die het dienstvak van het kadaster .aan het Departement van Financiën onder vindt. De groote beteekenis, welke aan eene krachtige verbetering en ontwikkeling van het kadaster toekomt met het oog op de rechtszekerheid van den grondeigendom, onmisbare voorwaarde voor een gezond grond- krediet, wordt daar blijkbaar niet ingezien. Geplaatst onder beheer van de afdeeling Registratie aan genoemd Departement wordt aan gewenschte hervormingen en verbetering van het kadaster niet voldoende aandacht geschonken. Deze leden stelden de vraag, of het niet mogelijk ware,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 254