VI<le Afdeeling. De ondergeteekende veroorlooft zich tegenover de in het Voorloopig Verslag geuite klacht de verklaring te stellen, dat het Kadaster aan zijn Departement alle belangstelling ondervindt die noodig is om het aan zijne tegenwoordige bestemming te doen beantwoorden, en dat alle aan dacht wordt geschonken aan hetgeen tot verbetering daarvan strekken kan. De heteekenis van het Kadaster met het oog op de rechtszekerheid van den grondeigendom, wordt niet miskend. Of die heteekenis grooter zal worden dan onder ons tegenwoordig recht mogelijk is, kan alleen worden beslist bij eene wet waartoe het initiatief niet van den Minister van Financiën behoort uit te gaan. Tot het instellen van eene afzonderlijke afdeeling Kadaster en hypo- thekem aan zijn Departement, vindt de ondergeteekende geen termen. Art. 40q. De ondergeteekende meent ten aanzien van de hier besproken zaak te mogen verwijzen naar de Memorie van Antwoord op het Voor loopig Verslag betrekkelijk het VIlde hoofdstuk B der Staatsbegrooting voor 1902 (Gedrukte stukken 1901/2 n°. 2, 14, blz. 14), waarbij omtrent dit onderwerp breedvoerige mededeelingen zijn gedaan en de gronden zijn uiteengezet, waarop de regeling der traktementen van de teekenaars van het kadaster, inzonderheid ook wat de periodieke verhoogingen betreft, steunt. Hij kan daaraan nog toevoegen, dat het Koninklijk besluit van 14 Maart 1903 n°. 18 verhand houdt met de toezegging door hem gedaan bij de behandeling der Staatsbegrooting voor het loopend jaar; hij dat besluit is bepaald, dat de teekenaars die op 55-jarigen leeftijd nog niet in het genot zijn van het maximum traktement, dat traktement op den eersten Januari volgende op het tijdstip waarop zij dien leeftijd bereiken, zullen ontvangen; daardoor wordt het bezwaar ondervangen dat zij die op lateren leeftijd in dienst kwamen, eerst op een te hoogen leeftijd in het genot van het maximum-traktement zouden komen. In verband hier mede zal voor degenen die tot het examen van teekenaar worden toege laten een leeftijdsgrens worden gesteld, zoodat voortaan alleen menschen van jeugdigen leeftijd tot teekenaar benoemd zullen worden. B. Directe belastingen en kadaster.1) Surnumerairs der directe belastingen en van het kadaster worden, Uit de bijlage van dc Memorie van Antwoord, getiteld: «Overzicht van de samenstelling van het korps ambtenaren der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, der directe belastingen en van het kadaster, en van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken, met opgaaf van de wijze van opleiding, aanstelling en bevordering, welke voor iedere categorie geldt.»

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 256