Nieuwe Geodetische en Kultuurtechnische Literatuur. Arthur Vital. Prof. Die Kartenentwurfslehre, mit 19 Holz. schnitten im Texte und 4 Lithogr. Tafeln. Frans Deuticke. Leipzig und Wien. 1903. Preis fur den Einzelverkauf Mk.4.20 Kr. 5. Deze handleiding vormt het XXVIste deel van het werk: Die Erd- kunde, eine Darstéllung ïhrer Wissensgebiete, ihrer Hilfswissenschaften und der Methode ihres Unterrichtes, in Verbindung mit (volgt een gansche rij van prof. en dr.) herausgegeben von Maximilian K1 ar, Prof. an der Landes- Real- und höheren Gewerbeschule in Wiener-Neustadt. Zij bevat een algemeen overzicht van alle uit een geografisch oogpunt belangrijke projectiën, onder verwijzing naar de literatuur die geraadpleegd behoort te worden, ingeval men van het onderwerp een studie wenscht te maken, die lot in bijzonderheden afdaalt. Rijksdriehoeksmeting. Formules en Tafels voor de berekening van de geografische breedten en lengten der hoekpunten en van de azimuths der zijden van het driehoeksnet. J. Waltman Jr., Technische Boekhand, Delft. 1903. Gedrukt voor rekening van de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing. Georg Friebe. Landmesser der Königlichen Generalkommission zu Breslau. Das technische Verfahren bei den Grundstückszusam- menlegungen in Preussen. Mit 10 Textabbildungen. Verlags- buchhandlung Paul Parey. Berlin 1903. Preis 3 Mk. 50 Pfg. Gedurende eenige winterhalfjaren reeds wordt de landmeter der Generalkommission te Breslau, Friebe, geroepen tot het houden van voorlezingen aan de landhuishoudkundige hoogeschool ie Berlijn, over de ruilverkaveling. In den loop van dit jaar zijn deze voordrachten, waarin veel eigen ervaring werd verwerkt, in druk verschenen, en voor 't geheel in deskundige kringen gunstig ontvangen. Vooral de landmeetkundige zijde van het ruilverkavelingsvraagstuk is met bijzondere zorg behandeld. De schrijver vraagt aandacht voor het feit, dat de voorzorgen talloos zijn, die tegenwoordig door den landmeter worden genomen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 269