207 H. van (worse!J.Jz. Aanleg van Oeverwerken. (Met afbeeldingen.) Dr Tnq-pnipnr. .9 October 1903. N°. AO. Thos. Ferguson. De cyclograaf Ferguson. Een toestel voor auto matische opname van een door een voertuig algelegden weg. (Met afbeeldingen.) De Ingenieur, 17 November 1903, N°. 45. Heideontginning en Grondverbetering, als middel tot verbetering dei- sociale toestanden. J. H. de Bussy, Amsterdam. Prijs f 0.60. H. Blink, Dr. Geschiedenis van den Boerenstand en den Landbouw in Nederland. Een studie van de ontwikkeling der economische, maatschappelijke en agrarische toestanden, voornamelijk ten platten lande. Tweede deel. (504 bldz.) Groningen 1904. J. B. Wolters. Prijs f 6.25. Inhoud: de geschiedenis van den landbouw in den tijd der repu bliek; de toestanden ten plaltenlande in de onderscheidene gewesten van 16481800; aanwinst van cultuurland, de strijd tegen het water en de ontginning van woeste gronden; de wetenschappelijke ontwikkeling van den landbouw en de landbouwlileratuur in Neder land van de 168 tot de 19® eeuw; Staatsinrichting, Staatkunde en Staathuishoudkunde in den lijd der republiek ten opzichte van het platte land en de landbouwers; algemeene toestanden, staathuishoud kunde en regeeringszorg ten opzichte van den landbouw in de 19e eeuw; ontwikkeling der wetenschappelijke kennis van den landbouw, haar toepassing en verbetering der landbouwtechniek; verschillende rechtsvormen van landgebruikverdeeling van den grondeigendom, marken en gemeenschappelijke grondeigendom; geschiedenis der bosschen in Nederland; iets uit de geschiedenis van den tuinbouw, de bloemkweekerij, boomkweekerij, enz. in Nederland; het jachtrecht en de jacht; arbeidersvraagstukken ten plattenlande. Jordan. Prof. Dr. Handbuch der Vermessungskunde. Zweiter Band. Feld- und Landmessung. Mit zahlreichen in den Text gedruckten Holzschnitten. Sechste erweiterte Aufïage bearbeitet van Prof Dr. Reinhertz. Stuttgart. 1904. J. B. Metzlerscher Verlag. Galwerstrasse 15—17. Preis broschiert Mark 17.80. Inhalts-übersicht: Einleitung; Das arithmetische Mitlel und der inittlere Febler; Die einfachtsten Arbeiten des Feldmessens und ihre

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 271