27 Hierna sluit de Voorzitter de Vergadering met een woord van dank tot alle aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid en een hijzonder woord van hulde aan den spreker voor de wijze, waarop hij zijn gehoor heeft weten te boeien. Het is hem tevens aangenaam te kunnen mededeelen, dat de ter namiddagbijeenkomst aanwezige heeren Directeuren van de Land bouwschool te Wageningen met genoegen vernamen, dat besloten is in het volgende jaar daar ter stede te vergaderen. Voorloopig hebben zij hunne medewerking toegezegd, wanneer die ter gelegener tijd gevraagd zal worden, tot het doen slagen van de volgende Algemeene Vergadering der Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde. De Secretaris meent zijn verslag niet te mogen eindigen zonder een woord van opwekking tot de leden, om in 1903 in grooten getale ter algemeene vergadering te Wageningen te verschijnen. Moge voor velen gelden, dat zij gaarne het aangename aan het nuttige paren en hiervan het gevolg zijn, dat steeds Amsterdam als plaats van bijeenkomst gekozen wordt, het nuttige moet toch de hoofdzaak blijven. Er is een reden om Wageningen te bezoeken; dat is het nuttige. Maar is het niet tevens aangenaam onzen gezichtskring te verruimen, waar wij vermoedelijk in de gelegenheid gesteld zullen worden de Rijkslandbouwschool en de daaraan verbonden inrichtingen te be zichtigen Daarbij, Wageningen ligt. in eene schoone streek. En waar nu waarschijnlijk de vergadering in 1903 zoo vroeg mogelijk gehouden zal worden, moet ook voor hen, die meer hechten aan het aan gename dan aan het nuttige, het uitzicht op een gezellig bijeenzijn te midden eener levenslust wekkende natuur veel aanlokkelijks bezitten. Tenslotte: waar de heer van Schermbeek, die als lid onzer ver eeniging is toegetreden, hoopt, dat binnenkort binnen Wageningen's muren de wakkere Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde in een heilwensch gehuldigd zal worden, laat ons daar toonen, dat wij die goede gevoelens te onzen opzichte waardeeren. Moge die heilwensch klinken ten aanhoore van velen De Secretaris C. J. Golpa.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 27