duurdere levenswijze een toelage willen toekennen tot een hedra- van hoogstens 400." Waar nu de onmiddellijke chefs, de inspecteurs, die zeker het best, in staat zijn dit te beoordeelen, verklaren, dat het voor deze klerken wen- schelijk is hun een toelage te geven voor de duurdere levenswijze, wensch ik den Minister met aandrang te vragen, om dezen klerken dezelfde voordeelen toe te kennen als voor de klerken bij de hypotheekbewaar ders enz. Daar komt bij dat er maar "12 personen zijn: 4 klerken bij de inspectie te Amsterdam, 2 's Graverihage, 2 Rotterdam, 1 klerk Utrecht, 1 9 9 9 directie in Amsterdam, en 1 9 9 9 9 's Gravenhage. Fdet totaal zou bedragen .3150. Ik hoop dat de Minister alsnog in het gesprokene en in de adviezen aanleiding zal vinden aan deze personen met het oog op de duurdere levenswijze een toelage toe te kennen. De heer van der Zwaag: Mijnheer de Voorzitter! Ook ik wensch over de regeling te spreken, die hier bij art. 40 voorgesteld wordt onder de letters s en v, een regeling, waarmede de betrokken personen, wat het beginsel betreft, zeer tevreden zijn. Voor wat het beginsel betreft, maar niet wat de cijfers aangaat. Ik wensch mij aan le sluiten bij den vorigen spreker, die hoewel hij er niet bepaaldelijk sterk op aangedrongen heeft, toch vragenderwijs den wensch te kennen gaf om in deze een beetje milder te werk te gaan. Wat stelt de Minister voor? Hij stelt voor de klerken te vèrdeelen in drie klassen: de eerste klasse met een aanvangstraktement van ƒ600. <le tweede klasse met een aanvangstraktement van 450.— en de derde klasse met een aanvangstraktement van 300.— en dan komen de periodieke verhoogingen, waarbij alweer geldt de oude regel: wie hel meeste heeft, dien zal het meeste gegeven worden. De klerken der eerste klasse zullen eene periodieke verhooging om de 3 jaren krijgen van 100.totdat zij het maximum-traktement van f 1200.— bereikt zullen hebben; de klerken der tweede klasse zullen 75.— en die der derde klasse 40.— periodieke verhooging krijgen, om de 3 jaren, tot de eersten het maximum van ƒ900.en de laatsten van 600.bereikt zullen hebben. Is 600 nu inderdaad een traktement, waarvan iemand, vooral als hij getrouwd is, bestaan kan? Waar het maximum eerst bereikt kan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 37