51 plaats ter beantwoording staat van den Minister van Justitie. Hierbij toch treden juridische belangen op den voorgrond en is met name ook de leer van het bewijs ten nauwste betrokken. Het gevolg van deze opvatting is, dat ik ter zake van liet eigendomskadaster mijnerzijds geen maatregelen kan toezeggen. Gaarne wil ik de quaestie met mijn geachten ambtgenoot bespreken, maar ik herhaal: indien er een initiatief ten deze genomen moet worden, zal dit zijn door laatstgenoemden bewindsman. Wat echter aangaat de verbetering van het kadaster, voor zoover het zijn oorspronkelijke bestemming van belastingkadaster heeft te volgen, mag men van mij verwachten dat ik alles zal doen, wat ten deze tot grootere volmaaktheid kan leiden. Ik wensch er aan toe te voegen, dat de wenken, door den geachten afgevaardigde uit Groningen gegeven, zeer zeker niet verloren zullen gaan. Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Nieuwe leden: A. J. van Schermbeek, leeraar R. L. S. te Wageningen. J. Schoonenberg, landmeter v. h. kadaster te Arnhem. Beleefd wordt onder de aandacht gebracht van de leden der vereeniging en van de abonnenten op het tijdschrift, dat de toe zending per postwissel van het bedrag der contributie ad f 5. of van het abonnement ad f 2.50 vóór 1 April a.s. zeer op prijs zal worden gesteld; het geldelijk beheer toch, wordt door deze toezending belangrijk vereenvoudigd. Na bovengenoemden datum zal, als naar gewoonte, per postwissel over de niet inge komen gelden verhoogd met het invorderingsrecht worden beschikt. Amsterdam, Februari 1903. C. J. Colpa, Overtoom 24boven. Secr.-Penningtn. BERICHTEN. Bij K. B. van 28 November 1902 No. 17 is ingetrokken de bij K. B. van li October No. 27 gedane benoeming van P. van der Mark, tot ontvanger der registratie en domeinen te Woerden, en zijn benoemd:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 51