Op! ,,naar Wageningen." R Het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft de eer ter kennis te brengen van de leden, dat in overleg met het College van Directeuren der Rijkslandbouwschool te Wa geningen werd besloten, dat de 19e Algemeene Vergadering op Zaterdag 18 Juli a.s. in het vriendelijk aan den Rijn gelegen oord zal worden gehouden. Voorloopig werd vastgesteld, dat de huishoudelijke bijeenkomst voormiddags ongeveer half twaalf een aanvang zal nemen in de Sociëteit Junushof, en dat, indien de tijd zulks toelaat, onmiddellijk na afloop der huishoudelijke bezigheden door den heer I. B oer Hz. gedemonstreerd zal worden een instrument van Nederlandsche vinding, „de pedograaf", waarmede het mogelijk is al wan delende automatisch een kaart van het terrein dat men exploreert, in teekening te brengen. De namiddag van den ÏS^1311 Juli zal geheel worden gewijd aan de bezichtiging der instelling van onderwijs, waaraan wij ons ver want gevoelen. Met heusche voorkomendheid wordt door HH. Directeuren den leden bevoegde leiding toegezegd voor het bezoek van: le de Hoogere Landbouwschool, Directeur de Heer Broekema; 2e de Landbouwschool, Directeur de Heer van Dam; 3e de Tuinbouwschool, Directeur de heer Cattie, en 4e het Proefstation voor Zaadcontrole, Directeur de Heer B ruijning. Voor dit bezoek zullen de opgekomenen waarschijnlijk in drie groepen worden verdeeld, ten einde beurtelings met de verschil lende inrichtingen van onderwijs kermis te maken. Naar raming zal gedurende een drietal uren van 2 tot 5 onze aandacht voor het eigenlijke doel onzer komst worden gevraagd. Na afloop van het bezoek aan de Rijkslandbouwschool is als verzamelplaats aangewezen de Wageningsche bergwaar een ge- Voorloopige mededeeling.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 53