G5 4°. Het goedgekeurde papier wordt voor elke soort gemerkt als volgt M (minuutplans en hulpkaarlen), B (bijbladen en netten atlas), V (veld- en gemeenteplans). 5°. Het merken geschiedt zoodanig, dat het merk ook na de omboording zichtbaar blijft. 6°. Het goedgekeurde papier blijft aan het bureau van den ingenieur-verificateur voornoemd en wordt door een daartoe aan gewezen persoon omboord. 7°. Enz., enz., (betreft administratie, verzending). oor de werkzaamheden waartoe bovenstaande voorschriften aanleiding geven, meenen wij gerechtigd te zijn eenige oogen- blikken aandacht te vragen. Het vertrek waar de kisten, inhoudende 250 a 300 vel, in ont vangst worden genomen, wordt te 's Hage in de wandeling „de papierkamer" genoemd. Bij aankomst worden de vellen, die dan nog niet voldoende droog zijn voor het gebruik, onmiddelijk uitgepakt en bij vijf of tien stuks tegelijk, tusschen bordpapier gevlijd, ten einde mogelijk aanwezige plooien er uit te verwijderen. Om de vier a vijf stapels wordt ter vermeerdering van den druk en ook om dezen gelijkmatiger te maken, een houten bord tusschen geschoven. Na vier of vijf dagen rust te hebben genoten, worden de vellen tusschen de bordpapieren omgelegd, zoo, dat de onderste helft der vellen dan boven en de bovenste helft der vellen onder komt te liggen, met dien verstande echter, dat de zijde der vellen welke oorspronkelijk naar boven gekeerd lag, deze ligging be houdt en dat de bovenste stapel van 10 vel, onderste stapel en de onderste stapel van 10 vel, bovenste stapel wordt. Indien de omstandigheden zulks wenschelijk maken wordt deze behandeling nog een keer herhaald, waarna de plans in minimum 14 en in maximum 15 dagen de dan verkregen ligging behouden, na welken termijn tot keuring op de greep wordt overgegaan en het omboorden der goedgekeurde vellen kan volgen. Als kleefmiddel wordt gebruikt stijf gekookte bloem van roggemeel, de prijs van het omboorden bedraagt 0.16 per vel. Voor dit bedrag levert de werkman, behalve zijn arbeid, het boorlint, dat gescheurd wordt uit een stof die in den handel bekend

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 65