Nieuwe Geodetische en Kultuurtechnische Literatuur. Annuaire publié par le Bureau des longitudes. Avec des notices scientifiques. Paris. Paul Gauthier Villars. Prix 1 fr. 50 c. Niet alles wat in dit jaarboekje wordt opgenomen is van recht streeks belang voor de beoefenaars der geodetische wetenschap, een groot gedeelte van den inhoud zal zelfs enkel aan hunne algemeene ontwikkeling ten goede komen; dit overvloedige wordt echter tegen zoo schappelijken prijs geleverd, het «Annuaire» houdt om streeks 700 bladzijden dat eventueele koopers zich nimmer bekocht kunnen rekenen wanneer zij tot aanschaffing van het werkje overgaan. In vroegere jaargangen wordt o. m. aandacht gevraagd voor«Note sur la 13e conférence de 1' Association géodésique internationale tenue a Paris en 1900, par Bouquet de la Grye,» (Tijdschrift v. K. en L. 1901. bldz. 119); «Rapport sur le projet de revision de l'arc méridien de Quito, par Poincarré,» (Tijdschrift v. K. en L. 1901 bldz. 172); en in iederen jaargang treft men tabellen en tafels aan, op wier bezit menigeen onzer prijs zal stellen, b. v.: «conversion des degrés (division sexagésimale) en grades, et conversion des grades (division décimale) en degrés;» «tables pour calculer les hauteurs par les observations barométriques;» «réfraction, tables calculées d'apres les formules de Laplace;» etc. etc. H. Blink. Dr. De Biesbosch en de omlegging van den mond der Maas in Noord-Brabant. Het onder bovenstaanden titel in de October-aflevering van de «Vragen van den Dag» verschenen opstel bevat mededeelingen, omtrent de Biesbosch en zijn ontstaan en de rivier, die ingevolge de Wet van 26 Januari 1883 (Stbld. N°. 4) van boven Heusden naar den Moer dijk is gegraven. Wij meenen het kennisnemen van deze verhandeling te mogen aanbevelen, in 't bizonder aan diegenen onzer ambtgenooten wier arbeidsveld ligt in het gebied, waaraan de Nederlandsche geograaf zijne beschouwingen wijdde.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1903 | | pagina 93