112 onderwijzers en met de inspectie der landbouwwintercursussen, terwijl zij tevens menigmaal optreden als adviseurs, zoowel voor de Regeering als voor particulieren; 2e. het corps houtvesters bij het boschwezen op Java en Madoera voor meer dan twee derde deel uit oud-leerlingen der Rijkslandbouwschool is gevormd; 3e. de meesten der zuivelconsulenten evenzeer hunne opleiding te danken hebben aan deze inrichting van onderwijs; 4e. zeer vele oud-leerlingen, zoowel hier te lande als in de koloniën, aan het hoofd staan van belangrijke ondernemingen of meer wetenschappe lijke betrekkingen bekleeden. Ten slotte zegt het adres: „Overtuigd dat op de Rijkslandbouwschool onverdiend door Uwe Excel lentie een smet is geworpen, waardoor ook geschaad worden de ambte naren der Regeering, die hunne opleiding aan deze inrichting genoten, zoowel als de toekomst van vele oud-leerlingen en leerlingen dier inrichting, meenen wij ons tot U te moeten wenden met het verzoek die onverdiende smet weg te nemen. Wij durven uwe Excellentie de verzekering geven, dat een onbevooroordeeld onderzoek tot geheel andere inzichten zal leiden ten aanzien van de beteekenis der Rijkslandbouwschool." BIBLIOTHEEK. De redactie bericht, dat in bewerking is een catalogus der boeken, periodieken, brochures, officieele bescheiden, enz., enz., welke het eigendom zijn der Vereeniging, en verzoekt in verband hiermede leden en belangstellenden, die in het bezit mochten zijn van werken weike zij voor de bibliotheek der Vereeniging wenschen te bestemmen, of aan die instelling in bruikleen wenschen af te staan, deze naar gelang van hunnen aard te Leeuwarden of te Leiden te willen inzenden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 116