124 schaal „1 inch 1 mile", nml. de kaart van de waterwegen nabij Shanghai. De schrijver vermeldt, dat de resultaten in nauwkeurigheid niet kunnen worden vergeleken met die van den pedograaf of den cyclograaf. Maart 1904. M. de Vos. Ruilverkaveling bij uitbreiding der bebouwde kommen van gemeenten. Wie eenigermate behoort tot de ingewijden op dit gebied, zal den inhoud dezer mededeeling, in hoofdzaak ontleend aan de Kölnische Zeitung, Erste Morgen-Ausgabe, 22 Juni No. 632, niet geheel in overeenstemming vinden met den ervoor gekozen weidschen titel. In plaats van een studie over het onderwerp, welke men allicht zou verwachten bij zoo veelbelovend opschrift, bieden wij enkel ter kennisneming aan het dagbladverslag eener op 21 Juni te Dussel- dorp gehouden vergadering; de behandelde materie toch zal ook te eenigertijd in Nederland, waar op het oogenblik de voorbereiding der agronomische ruilverkaveling aan de orde is, aandacht vragen. De woordelijke inhoud van bedoeld artikel luidt: „In de heden alhier gehouden en zeer talrijk bezochte 6e Alge- rneene Vergadering der Vereeniging voor de Rijnprovincie ter verbetering der huisvesting van den arbeider werd een belangrijk vraagstuk, dat innig verband houdt met het doel der Vereeniging, grondig besproken. Aan de orde was de ruilverkaveling ter verkrijging van bouw blokken en ter vorming van doelmatige bouwterreinen in de Rijnprovincie. Over dit onderwerp was een wetsontwerp ingekomen van den vroegeren voorzitter der Dusseldorfer General-Kommission, geheim raad Kü.ster, die heden het door hem tegenover dit vraagstuk ingekomen standpunt verdedigde. De gedachtenwisseling verliep onder toenemende opgewektheid, «Rheinischer Verein zur Förderung des Arbeiterwohnungswesens.»

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 128