125 waartoe in hooge mate bijdroeg de omstandigheid, dat een baan breker op dit gebied, de Frankforter eerste burgemeester Adickes, het ontwerp, daartoe gebracht door den schat zijner ervaringen, weinig hoopvol beoordeelde. De voornaamste titels van het Küster'sche wetsontwerp luiden 1. De ruilverkaveling ter verkrijging van bouwblokken en ter vorming van doelmatige bouwterreinen binnen een stedelijk of landelijk gebied, vindt in de Rijnprovincie plaats volgens de voor de landhuishoudkundige ruilverkaveling geldende wettelijke bepa lingen, tenzij deze wijziging ondergaan, of niet van toepassing worden verklaard, door de navolgende voorschriften. 2. De ruilverkaveling in overeenstemming met de voorschriften dezer wet heeft plaats: I. Op verzoek der eigenaren, wanneer: le. het opnieuw in te deelen gebied gelet op zijn grootte, begrenzing en ligging voor het in 1 omschreven doel in aanmerking komt; de bebouwing niet strijdt tegen het algemeen welzijn, en de nood zakelijkheid der bebouwing en der indeeling in geschikte bouwterreinen aanwezig, of in de naaste toekomst te verwachten is; 2e. het verzoek om ruilverkaveling tot de General-Kommission wordt gericht, door de eigenaren van meer dan de helft der opnieuw te verkavelen oppervlakte. Gaat het verzoek niet van alle eigenaren uit, dan moet over het aanwezig zijn der sub. le. gestelde voorwaarden, in steden van meer dan 10.000 inwoners, bij besluit van den gemeenteraad worden beslist; in alle andere gevallen beslist de vertegenwoordiging van den kreits. Wordt een eigendom in gemeenschap bezeten, dan wordt, gerekend naar de grootte der aandeelen, bij meerderheid van stemmen uit gemaakt of het verzoek zal worden gedaan. II. Op verzoek der gemeente, wanneer: le. algemeen de noodzakelijkheid is gebleken, en overigens de onder I gestelde voorwaarden de nieuwe verkaveling toelaten; 2e. in steden boven 10.000 inwoners bij besluit van den gemeente raad, in alle andere gevallen bij besluit der vertegenwoordiging van den kreits, het uitbrengen van het verzoek is goedgekeurd; Gesetz betreffend die Zusammenlegung der Grundstücke im Geltungsgebiet des Rheinischen Rechts vom 24 Mai 1885. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 129