141 door den Bezirkspriisident, de invordering heeft plaats overeenkomstig die van de directe belastingen door den gemeente-ontvanger. Bouwwerken worden op de gewone wijze (door aanbesteding bijv.) vergeven door den Meliorations-bauinspector. Pruisen. Voor de „allgemeine Regulierungskosten" (le en 2e termijn, zie boven) worden door den Staat vaste bedragen per hectare in rekening gebracht, nl. als regel 12 Mark, welk bedrag verlaagd kan worden tot 3 Mark en verhoogd tot 27 Mark. Voor de kosten van den 3en termijn (arbeiders en signalen in den 2en termijn inbegrepen) word een kas gevormd en beheerd door een daartoe benoemden penningmeester. De kosten worden in den regel omgeslagen in verhouding van de waardeaandeelen (Sollhaben). Bijzondere kosten voor melioratiewerken (bevloeiing, drainage enz.) worden in Pruisen evenals in andere Duitsche Staten alleen aan belanghebbende deelnemers in rekening gebracht. In Rijnpruisen worden de kosten omgeslagen in verhouding van het door iederen deelnemer te verwachten voordeel; is dit niet te bepalen, dan in verhouding van het aandeel in de onderneming (Theilnehmungsrechte). Wie geen voordeel heeft, betaalt geene bijdrage. Saksen. De Staat heft voor le en 2e termijn bijdragen berekend per hectare, waarvan het bedrag afhangt van de grootte der onderneming nl. beneden 100 hectare 18 Mark. van 100 tot 200 16 200 300 14 300 500 12 meer dan 500 10 De werkelijke kosten bedragen gemiddeld 21 tot 27 Mark voor ondernemingen kleiner dan 100 hectaren en 13 tot 15 Mark als zij grooter zijn dan 500 hectaren. Wie geen voordeel heeft betaalt niets. De uitvoeringskosten (3e termijn) worden afzonderlijk omgeslagen. Hessen. De Staat bekostigt de medewerking der overheden. Voor kosten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 145