161 Exemplaren hiervan werden verspreid en ook in den handel verkrijg baar gesteld. Evenzoo werd gehandeld met hulptafels, welke dienen voor het bere kenen van de geographische positiën van de punten en lijnen van het driehoeksnet. Basismeting. Omtrent de wijze waarop eene basis gemeten zal kunnen worden is nog geen besluit genomen. Secundaire driehoeksmeting De terreinwerkzaamheden voor de secundaire driehoeksmeting werden wederom voortgezet in aansluiting aan die van het vorige jaar door drie ploegen. Twee dezer ploegen bestonden uit de landmeters Bin gen en Kwisthout, als chefs, tijdens de metingen in de maanden Juni, Juli en Augustus respectievelijk geassisteerd door de studenten aan de Polytech nische School G. J. Meijers en N. J. de Groot, die daartoe voor dien tijd aangesteld waren. De derde ploeg bestond uit den ingenieur Bijl, als chef, en den ingenieur de Hulster. De heer Bingen zette dit jaar de verkenning voort van het terrein bewesten de gebroken lijn Zalt-Bommel-'s Hertogenbosch-Oirschot-Bladel- Luiksgestel, noordwaarts begrensd door de lijn Zalt-Bommel-Gorinchem en zuidwaarts door de Belgische grenzen. Door hem werden de metingen uitgevoerd op de stations Bladel, Beusel- grens, Blauwe Kei, Hooge Mierde, Teulderhoeve, Middelbeers, Wintelre, Luiksgestel, Breugel, Oirschot, St. Oedenrode I, Veghel en Heeswijk, op welke stations tevens de noodige centreeringsrnetingen gedaan werden. Bovendien geschiedden nog centreeringsrnetingen te Best en Slabroek. De ploeg, bestaande uit de heeren Bij! en de Hulster, ving hare werkzaamheden aan met voortzetting van de verkenning van het terrein ten zuiden, ten westen en ten noorden respectievelijk ongeveer begrensd door de gebroken lijnen Zutphen-Harikerberg-Enschede-Zutphen-Deventer- Wijhe, Wijhe-Lemelerberg-Uelsen en ten oosten door de Duitsche grenzen. Daarna werdm de hoekmetingen en de noodige centreeringsrnetingen verricht op de stations Oldenzaal, Denekamp, Losser I, de Poppe, Glaner- brug en Enschede I, terwijl die te Hengelo (O), wegens staking der terreinwerkzaamheden op 1 October, niet voltooid konden worden. Nog voerde deze ploeg centreeringsrnetingen uit te Lattrop, Braamberg en Ootmarsum I. De heer Kwisthout begon met nog enkele punten in Zuid-Limburg nader te verkennen, waarna de verkenning van het terrein ten noorden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 165