163 commissie Oudemans, die zich daarmede belast had, wegens ongesteld heid eerst in het najaar beginnen; op het eind des jaars was zij nog niet voltooid. De ingenieur Posthumus Meyjes, die voor het doen drukken der waarnemingen gezorgd had, kreeg, op zijn verzoek, voor particuliere aangelegenheden een half jaar verlof, ingaande 4 Mei; na ommekomst daarvan zou hij zich wellicht nog met ander reductiewerk bezighouden. Op het eind van December nochtans verzocht hij eervol ontslag uit zijne betrekking van ingenieur bij de commissie, daar hij door het Koninklijk Aardrijkskundig Genootschap uitgenoodigd was, met ondersteuning der Regeering, naar Nieuw-Guinea te vertrekken, met het doel aldaar sterre- kundige plaatsbepalingen te verrichten. Dit ontslag werd hem verleend met dankbetuiging voor de goede diensten, door hem in het achtjarig tijdvak 18961903 bewezen. De waarnemingen ter bepaling van de breedte-verandering werden te Leiden door dr. H. J. Zwiers voortgezet, voor zoover het uiterst ongun stige weder in 1903 zulks toeliet. De uitkomsten dier waarnemingen werden aan het Centraal bureau te Potsdam opgezonden. Met het drukken van de publicatie omtrent de lengtebepaling Leiden- Ubagsberg werd een aanvang gemaakt. Slingerbepalingen. Het reeds in vorige verslagen vermelde uurwerk werd nog niet ontvangen. jijden De Rijkscommissie jjel j-j 29 Februari 1904. voor Graadmeting en Waterpassing, H. G. v. d. Sande Bakhuyzen, Voorzitter. Hk. J. Heuvelink, Secretaris. Reorganisatie der Rijkslandbouwschool te Wageningen. De hervorming van de Rijksinrichtingen van Landbouwonderwijs te Wageningen is geregeld bij: 1°. het Kon. Besl. van 3 Augustus 1904Stbld. 203tot vaststelling

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 167