164 van een reglement voor de tot Rijks Hoogere Land- Tuin- en Bosch- bouwschool gereorganiseerde afdeeling Hoogere Land- en Bosch- bouwschool der bestaande Rijkslandbouwschool; 2°. het Kon. Besl. van 10 Augustus 1904 N° 29, waarbij: a. de afdeelingen Landbouwschool, Tuinbouwschool en Hoogere Burgerschool der bestaande Rijkslandbouwschool tot zelfstandige inrichtingen van onderwijs worden verheven; b. de reglementen voor de hervormde Rijkslandbouwschool en Rijkstuinbouwschool worden vastgesteld; c. voor de Hoogere Burgerschool, waarvan de cursusduur op 5 jaar wordt gesteld, als reglementwordt aangewezen, dat, het welk van kracht is voor de Hoogere Burgerscholen, die onder het Departement van Binnenlandsche Zaken ressorteeren. Maakten tot dusver, ter voldoening aan art. 19 der wet op het Middelbaar onderwijs, vier inrichtingen, te weten de afdeeling Land bouwschool, de afdeeling Tuinbouwschool, de afdeeling Hoogere Burgerschool, en de afdeeling Hoogere Land- en Boschbouwschool, te zamen de Rijkslandbouwschool uit, thans is ééne daarvan, namelijk de afdeeling Hoogere Land- en Boschbouwschool, gereorganiseerd, als instituut ter voldoening aan genoemd wetsvoorschrift gehand haafd en wel onder de benaming van Rijks Hoogere Land-, Tuin en Boschbouwschool. Bevatten de uitvoerige reglementen de bijzonderheden, eene be knopte vermelding van de voornaamste bepalingen volgt hier. A. De Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool is bestemd voor de opleiding van wetenschappelijk gevormde land-, tuin- en boschbouwkundigen voor Nederland en de Koloniën, alsmede voor de vorming van leeraren bij het land-, tuin- en boschbouwonderwijs. Haar bestuur is opgedragen aan eenen directeur en eenen raad van bestuur, samengesteld uit ten hoogste twaalf door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid aan te wijzen leeraren der school. Onderwijs wordt gegeven in alle vakken, vermeld in artikel 20 der wet op het middelbaar onderwijs, benevens in de vakken aan te wijzen door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Voor zooveel niet gegeven in één of meer bijzondere cursussen, 9 Vastgesteld bij Kon. Besl. van 30 Augustus 1864 Stbld91), laatstelijk gewijzigd bij Kon. Besl. van 23 Januari 1902 (Stbld. 7).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 168